kubki-papierowe-na-co-zwracac-uwage-przy-wyborze

Jednorazowe naczynia są coraz bardziej obecne w przestrzeni publicznej. Pikniki, imprezy plenerowe czy też wypijana na mieście kawa – każda z tych czynności wiąże się zazwyczaj z korzystaniem z jednorazowego kubka. Niemal każde danie na wynos, obejmujące również napój, opatrzone jest takim kubkiem. Czy powszechnie używane kubki papierowe to dobry pomysł? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu, biorąc pod uwagę punkt widzenia konsumenta, przedsiębiorstwa jak i dbałość o środowisko.

Z czego zrobione są papierowe kubki?

Kubki papierowe są oczywiście wykonane z papieru – tak w każdym razie brzmiałaby pierwsza nasuwająca się odpowiedź. Jednak papier to również pewien rodzaj materiału, który pozyskuje się z różnych surowców. Tym samym także do wyprodukowania kubków z papieru możemy użyć rozmaitych produktów, np. bambusa czy trzciny cukrowej. Niektóre z nich są powlekane specjalną warstwą wzmacniającą tworzywo przed przemoknięciem. Wszystkie jednak nadają się do recyclingu. Papier najczęściej pochodzi z organicznych surowców, które szybko się rozkładają więc dla środowiska jest od lepszą opcją niż plastik.

Rodzaje papierowych kubków

Kubki papierowe, dostępne na przykład tutaj: https://unipack.pl/sklep/naczynia-jednorazowe/naczynia-papierowe/kubki-papierowe/ mogą się miedzy sobą bardzo różnić. Nierzadko hurtownie online posiadają kilkaset produktów tego typu, a wszystkie łączy jeden fakt – to kubki wykonane z papieru. Wśród tej grupy produktów można wyróżnić jednak kilka kryteriów, pozwalających na podział. Pierwszy z nich to objętość kubka, mierzona w mililitrach. Obszerna oferta zaczyna się od 100 ml, a kończy na 500 ml. Innym kryterium jest kolor – w tym przypadku poza klasycznym białym możemy znaleźć kubki papierowe w wielu kolorach, np. pomarańczowym, turkusowym, różowym, a także kubki z nadrukiem.

Kolejna różnica to rodzaj użytego surowca – tutaj, jak już zostało wcześniej wspominane, papierowe kubki możemy podzielić na te powstałe z bambusa, trzciny cukrowej czy też masy papierowej. Dzieląc dalej, możemy kategoryzować kubki na te bez wieczka oraz z wieczkiem. To drugie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w sytuacji, w której napój będzie pity na świeżym powietrzu czy też w drodze. Innym kryterium jest grubość naczynia – zazwyczaj mamy do czynienia z kubkami jednowarstwowymi oraz dwuwarstwowymi.

Kubki papierowe – do czego można ich używać?

Papierowe kubki możemy stosować zarówno do ciepłych, jak i do zimnych napojów. Możemy więc użyć tego typu kubki papierowe do kawy, herbaty, wody, soku, a nawet do zupy. Papierowe kubki świetnie sprawdzą się także jako lekkie naczynia do podania lodów i deserów. Nic nie szkodzi ponadto na przeszkodzie, aby zawartość kubka nie była w ogóle jedzeniem – podczas branżowego spotkania można włożyć do papierowego kubka z nadrukiem naszej firmy na przykład ołówki czy długopisy. W placówce edukacyjnej można użyć kubków papierowych jako pomocy naukowej bez obaw o skaleczenie przy ewentualnym zniszczeniu.

Jak wybrać odpowiedni kubek do kawy?

Poszukując kubka do kawy wybór właściwego modelu zależy przede wszystkim od tego, do czego go potrzebujemy. Zanim wybierzemy konkretny model, musimy zadać sobie parę pytań. Jakie jest jego przeznaczenie, tj, jaki jest cel jego wykorzystania? Co innego będzie nam potrzebne w firmie, na użytek wewnętrzny, inne kubki będą właściwe na imprezę masową, a jeszcze inne – do domowego wykorzystania. Jeśli jesteśmy firmą cateringową, potrzebujemy kubków papierowych w różnych rozmiarach. Kupując kubki papierowe do kawy pamiętajmy także o różnych potrzebach naszych klientów. Zawsze też można wypróbować kilka modeli i rozmiarów by sprawdzić, który najbardziej odpowiada zarówno nam, jak i naszym klientom.

Poprzedni artykułDruty oporowe Kanthal – podstawowa specyfikacja i zastosowanie
Następny artykułKurtka deszczówka – niezbędna o każdej porze roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj