Warszawa to bardzo duże miasto, które zachwyca swoją całą infrastrukturą. Obecnie można podzielić je na 18 dzielnic. Jedenaście z nich to dzielnice, które znajdują się na obrzeżach miasta. Z poniższego wpisu dowiesz się, na której z tych przedmiejskich okolic warto zamieszkać. Sprawdź.

Dzielnice na obrzeżach miasta – krótka charakterystyka

Tak jak zostało wspomniane na wstępie, dzielnic, które znajdują się na obrzeżach miasta, jest 11. Każda z nich ma zapewne jakieś swoje indywidualne cechy, które skłaniają daną osobę do wyboru jej na swoje miejsce zamieszkania. W skład dzielnic, które znajdują się na obrzeżach miasta wchodzą:

 • Bemowo to obszar, który ze względu na bardzo liczne tereny zielone nazywany jest ekologiczną dzielnicą.
 • Białołęka, która nazywana jest najprężniej rozwijającą się dzielnicą. Z roku na rok powstaje na jej terenie wiele budynków mieszkalnych oraz usługowych. Ze względu na liczne tereny zielone oraz spokój i ciszę, jest to miejsce idealne dla każdego.
 • Bielany to dzielnica, na której terenie znajdują się liczne placówki badawcze i naukowe. W jej pobliżu rozlega się Kampinoski Park Narodowy. Cena mieszkań jest tutaj najbardziej atrakcyjna.
 • Ursus natomiast jest najmniejszą dzielnicą Warszawy. Poza dzielnicami mieszkalnymi znajdują się tutaj zakłady mechaniczne.
 • Włochy, to dzielnica, która oferuje mieszkańcom dużą liczbę miejsc pracy oraz łatwy dostęp do placówek edukacyjnych. Jest to również region, który otacza lotnisko Chopina.
 • Ursynów, który uznawany jest za jedną z dzielnic, w której bardzo szybko rozwija się część metropolii. Miejsce to preferowane jest zwłaszcza dla osób, które dbają o wygodę robienia zakupów.
 • Wesoła, która jest najmłodszą dzielnicą. Uznawana jest przez mieszkańców za dzielnicę spokojną i bardzo zieloną.
 • Wilanów, który uznawany jest przez mieszkańców stolicy za jedną z najbezpieczniejszych i najczystszych dzielnic.
 • Wawer, który wyróżnia się dużą ilością terenów zielonych. Mieszkańcy z tego regionu mogą liczyć na ciszę, spokój oraz poczucie bezpieczeństwa.
 • Rembertów to dzielnica, która wyróżnia się spokojem oraz licznymi obszarami zieleni. Z tego względu chętnie zamieszkują w tym regionie seniorzy oraz rodziny z dziećmi.
 • Targówek, na którego terenie z czasem powstaje coraz więcej nieruchomości. Dzielnica ta słynie z licznych punktów usługowych, obszarów zieleni oraz ścieżek rowerowych.

Czy mieszkania na Białołęce to dobry wybór?

Białołęka to tak jak już zostało wspomniane wcześniej, jest terenem, który uznawany jest za najprężniej rozwijającą się dzielnicę miasta. Osoby poszukujące mieszkania w stolicy decydują się na zakup bądź wynajem mieszkania na Białołęce z tego względu, że jest to region, który poprzez ciągłą modernizację oraz powstawanie nowych inwestycji może przynieść wiele korzystnych aspektów dla swoich mieszkańców. Mieszkania Białołęka zyskują na popularności wśród osób młodych oraz rodzin z dziećmi. W pobliżu osiedli znajdują się liczne sklepy oraz punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola dla dzieci. Co więcej, w ostatnich latach Białołęka zyskała szybkie połączenia komunikacyjne, dzięki którym przemieszczanie się mieszkańców do centrum miasta oraz okolicznych dzielnic stało się bardzo proste. Kolejnym atutem, dla którego warto zakupić mieszkania na Białołęce, jest ich cena. W tym przypadku jest ona bardzo atrakcyjna i niższa od cen mieszkań znajdujących się, chociażby w centrum miasta.

Poprzedni artykułCo musisz wiedzieć o taśmach tekstylnych do uszczelniania okien?
Następny artykułFarba tablicowa magnetyczna, czyli kreatywne rozwiązanie do dziecięcego pokoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj