Mimo zwiększającej się popularności elektrycznych widlaków to właśnie wózki widłowe spalinowe są nadal najpopularniejszym wyborem w naszym kraju. Dlaczego? Dysponują dużą mocą, mogą pracować długo bez przerw na ładowanie, a operatorzy są do nich przyzwyczajeni. W dodatku łatwo znaleźć mechanika, który poradzi sobie z typowymi usterkami silnika bardzo zbliżonego do samochodowego. Przez lata było to najpewniejsze rozwiązanie, nic więc dziwnego, że jest to grupa najliczniej reprezentowana na rynku wtórnym, co wpływa także na ceny. Jeżeli dysponujemy ograniczonym budżetem, a zależy nam na solidnych możliwościach, to najłatwiej będzie znaleźć właśnie taką maszynę. Również mając większe możliwości finansowe, warto rozważyć zakup sprawdzonego spalinowego wózka. Ale gdzie szukać?

Prosto z salonu

To najbardziej oczywiste rozwiązanie. Nowe wózki widłowe spalinowe będą bez wątpienia najdroższym rozwiązaniem, ale w ten sposób oszczędzimy mnóstwo czasu. U oficjalnego dealera będziemy też mogli porównać wiele modeli, a nawet je przetestować. Kupując wózek od przedstawiciela, możemy też liczyć na spokój w pierwszych latach użytkowania i opiekę gwarancyjną, co z pewnością docenią ci, którzy chcą użytkować pojazd bardzo intensywnie. Poza tym im nowsza maszyna tym łatwiejszy dostęp do części zamiennych w przyszłości. Choć nieużywany wózek będzie najdroższy, to większość salonów oferuje wiele opcji finansowania, rat i leasingów, które pomogą rozłożyć koszty.

Wózki widłowe spalinowe w Internecie

To przede wszystkim portale ogłoszeniowe. Znajdziemy tam setki wózków, wśród nich zapewne wiele świetnych ofert. Ceną jest… czas. Będziemy musieli przekopać się przez dziesiątki ogłoszeń, dzwonić, a potem oglądać pojazdy, co bez odpowiedniej wiedzy nie ma większego sensu. Jeżeli mamy jednak sporo cierpliwości i doświadczenia, może to być opłacalna ścieżka. Coraz więcej producentów oferuje też nowe wózki (szczególnie chińskie) przez sieć, polecamy jednak dokładnie sprawdzić opinie o takich firmach i ich produktach. Dostęp do części i czas oczekiwania oraz usługi gwarancyjne mogą być w tym przypadku rozczarowujące (choć to powoli się zmienia).

Składy, komisy i skupy

Na koniec rozwiązanie optymalne dla wielu przedsiębiorców. Używane wózki widłowe spalinowe są często nawet o połowę tańsze od nowych odpowiedników, a często nie ustępują im wiele. To idealna opcja dla mniej zamożnych firm, a w przypadku, gdy wózek będzie użytkowany umiarkowanie często także najbardziej rozsądna. Dużym plusem tej opcji jest to, że większość składów sprawdza stan techniczny widlaków, a nawet często udziela gwarancji. Zapłacimy nieco więcej, niż kupując od osoby prywatnej, ale będzie to zdecydowanie bardziej pewny zakup.

Poprzedni artykułOwijarki w procesach samozaładowczych
Następny artykułNajczęstsze awarie w samochodach marki Citroen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj