Garaż na każdą kieszeń. Jaki wybrać?

Garaże betonowe są synonimem trwałości i najwyższej jakości. Cieszą się niewątpliwie dużą popularnością. Jeszcze do niedawna wiele osób decydowało się na modele blaszane. Ich zaletą była cena. Ale czym tak naprawdę kierować się przy wyborze, aby była to inwestycja na lata, a nie tylko zakup, który będzie bezużyteczny.

Bo bezpieczeństwo to podstawa

Wiele osób przy wyborze garażu, kieruje się tylko i wyłącznie ceną. Zatem kupuje blaszane modele. Zresztą jeszcze do niedawna można było ich naprawdę wiele zobaczyć. Jednak warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji, a tego garaże blaszane w żadnym stopniu nie zapewniają. Wystarczy mocniejszy podmuch wiatru, czy też burza z gradobiciem i już właściciel może mieć problem. A przecież samochody do tanich nie należą, zatem należy się zastanowić, czy warto tak ryzykować.

Swoją drogą chyba nikt nie chciałby się znaleźć w takim garażu w trakcie burzy, gdyż jest to zwyczajnie niebezpieczne, jeśli nie posiada on fundamentów. Niezależnie czy prowadzi się firmę, czy chce się w nim trzymać swój samochód prywatny, taki model w żadnym wypadku nie stanowi ochrony przed kradzieżą. Można wiele stracić i to tylko pozorna oszczędność, zatem należy zastanowić się, czy stać nas na taką oszczędność, która może spowodować bardzo duże straty. Garaże blaszane nie prezentują się również zbyt estetycznie, co stanowi kolejny minus ich posiadania.

Postaw na jakość – garaże betonowe

Nie cena czyni cuda, ale jakość. Stąd zdecydowanie lepszym wyborem są garaże betonowe. Na uwagę zasługuje ich solidna, trwała i modna konstrukcja. Wbrew pozorom czas ich budowy wcale nie jest długi, a takie modele są niezastąpione nawet dla firm. Na uwagę zasługuje również fakt, że nie ma problemów z ich ociepleniem. Garaże betonowe doskonale utrzymują ciepło, a przy tym spełniają normy bezpieczeństwa. Często można usłyszeć, że budowa garaży betonowych jest długa i skomplikowana, a jest to dużą nieprawdą.

Warto więc obalić ten mit. Nie bez znaczenie jest również fakt, że beton wykazuje działanie ognioodporne, ale również wodoodporne. Zatem konstrukcja jest tak silna i masywna, że nie trzeba obawiać się trudnej pogody, gdyż taki garaż stanowi świetną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki mocnej i masywnej konstrukcji zapobiega też kradzieżą.

Niewątpliwie garaże betonowe są bardzo estetyczne. Świetnie się prezentują. Można je również otynkować, dzięki temu stworzą monochromatyczną całość i będą komponować się zarówno z domem, czy też budynkiem użytkowym. Zatem to najlepszy wybór dla firm, które stawiają na jakość i solidność. Przy czym garaże betonowe wcale nie są bardzo drogie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że to inwestycja na naprawdę długie lata.

Garaże modułowe bo liczy się Twój czas

Branża budowlana ciągle się rozwija i potrafi naprawdę zaskakiwać. Jeszcze do niedawna budowanie domu, czy garażu było długoterminowym przedsięwzięciem, jednak obecnie sytuacja znacznie się zmieniła. A to wszystko za sprawą prefabrykatów budowlanych. Jest to wysoce zaawansowana konstrukcja, która umożliwia budowanie w zaledwie kilka dni.

Przy czym temperatura, deszcz czy nawet śnieg nie stanowią żadnego problemu. Wszystkie płyty są transportowane na miejsce budowy, następnie wykwalifikowana firma dokonuje montażu betonowych garaży modułowych. Trwa to zaledwie kilka dni. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że garaże modułowe są niezwykle trwałe i wykazują także działanie ognioodporne. Ich trwałość i niezawodność porównywalna jest z czystym betonem.

Garaż garażowi nierówny – jaki wybrać?

Przy wyborze garażu nie należy sugerować się tylko ceną, ale postawić na jakość. Zatem „blaszaki” przechodzą już do lamusa. Zdecydowanie lepszym wyborem są garaże betonowe, bądź też betonowe garaże modułowe. Ich przewagą nad klasycznym betonem jest fakt, że betonowe garaże modułowe są gotowe do użytku nawet w kilka dni i żadna temperatura, czy pogoda nie zakłóca ich montażu. Zatem to najlepszy wybór zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które cenią jakość, bezpieczeństwo i stawiają na najnowocześniejsze rozwiązania.

Poprzedni artykułRodzaje wideorejestratorów
Następny artykułInstalacja kolektorów słonecznych – od czego zacząć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj