Pianki polietylenowe mają szerokie zastosowanie w różnych branżach. Najczęściej wykorzystuje się je podczas transportu do zabezpieczania różnego rodzaju towarów — sprzętów RTV i AGD, mebli, wielkogabarytowych elementów do aranżacji wnętrz, ale także w czasie remontów czy przeprowadzek. Zobacz, jak jeszcze można zabezpieczyć przedmioty w transporcie oraz czym (na tle innych pianek do pakowania) wyróżnia się pianka polietylenowa.

Pianki do pakowania — rodzaje

Pianki do pakowania to jeden z najskuteczniejszych sposobów do ochrony rzeczy cennych, łatwo ulegających zniszczeniu czy dużych rozmiarów. Zobacz, jakie rodzaje pianek wykorzystywane są w trakcie pakowania do zabezpieczania przedmiotów.

Pianka elektrostatyczna (ESD)

Do grupy tych materiałów zalicza się pianki antystatyczne, przewodzące i rozpraszające. Celem ich używania jest skuteczna ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Wykorzystuje się je więc do ochrony urządzeń elektronicznych oraz ich części.

Pianka polietylenowa niesieciowana (EPE)

Jak w przypadku każdej pianki jej celem także jest zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zniszczyć się w trakcie przewożenia lub wnoszenia do mieszkania. Najczęściej wykorzystuje się ją w transportach długodystansowych.

Pianka polietylenowa

Jest to najczęściej wykorzystywany materiał w branży transportowej. Cechuje się nie tylko znakomitą izolacją przed uszkodzeniami, ale także jest wysoce odporny na ścieranie oraz niekorzystne warunki pogodowe.

Pianka polietylenowa — zastosowanie

Jak już wyżej wspomniano, tej rodzaj pianki wykorzystuje się najczęściej podczas transportowania różnych przedmiotów, najczęściej mebli i elementów wnętrzarskich. Pianka polietylenowa tak chętnie wybierana jest przez pracowników branży transportowej, ponieważ chroni przedmioty przed:

  • obiciem i zarysowaniem,
  • zawilgoceniem,
  • zanieczyszczeniami z powietrza.

Pianki polietylenowe służą także do ochrony przewożonych przedmiotów przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać w wyniku drgań i wstrząsów (podczas jazdy samochodem czy przenoszenia z miejsca na miejsce). Osoba zamawiająca ze sklepu konkretny produkt z usługą transportu opłaca taką usługę, mając nadzieję, że nowy stół do jadalni czy zestaw mebli przyjdzie do niej w stanie nienaruszonym, idealnym, nieuszkodzonym. Właśnie po to stosuje się pianki polietylenowe — aby chronić rzeczy podczas transportowania.

Pianka PE czy styropian — co wybrać

Styropian do pakowania coraz chętniej i częściej zastępowany jest właśnie piankami PE. Najważniejszą różnicą między nimi jest to, że pianka nie kruszy się tak, jak styropian (kto z nas nie miał w domu styropianowego śniegu po dostawie nowego telewizora czy lodówki, niech pierwszy podniesie rękę!). Styropian ma też inne, znacznie gorsze właściwości niż pianka. Jakie?

  • Nie zapewnia całkowitej ochrony przed drganiami i wstrząsami.
  • Nie jest ekologiczny (nie można go wykorzystać powtórnie).
  • Jest palny.
  • Nie można nadać mu pożądanego kształtu ze względu na znacznie mniejszą elastyczność (cecha ta jest przydatna przy transporcie przedmiotów o nieregularnych kształtach).

Podsumowanie

Wyżej wymienione wady styropianu oraz korzyści ze stosowania pianki PE tylko przemawiają za tym, żeby przy transporcie przedmiotów wykorzystywać wyłącznie ten rodzaj ochrony. Wysokiej jakości pianki do pakowania — wykonane z trwałego materiału — zamówisz na przykład we wrocławskim Protective Foam Solutions.

Poprzedni artykułZalety samochodów dostawczych marki Iveco
Następny artykułCzy zakup poleasigowego auta się opłaca i na co zwracać uwagę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj