Prefabrykaty betonowe są coraz powszechniej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie. Ich wielką zaletą jest to, że skracają czas realizacji inwestycji oraz obniżają jej koszty. Do takich właśnie prefabrykatów zaliczają się studnie betonowe.

Jakie jest zastosowanie studni betonowej?

Betonowe studnie są ważnym elementem sieci wodno-kanalizacyjnych i głównie wykonywane są z gotowych prefabrykatów. Mogą mieć różne wymiary, w zależności od potrzeb danego systemu. Współcześnie do budowy sieci kanalizacyjnych używa się także gotowych zbiorników z tworzywa sztucznego, ale wielu wykonawców wciąż preferuje kręgi betonowe ze względu na ich doskonałe parametry, wysoką trwałość oraz odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Betonowe prefabrykaty stosuje się zarówno przy budowie nowych instalacji, jak i podczas modernizacji albo rozbudowy już istniejących sieci wodno-kanalizacyjnych. Współcześnie produkowane studnie żelbetowe są znacznie wyższej jakości niż prefabrykaty sprzed kilku dekad – są bardzo szczelne i stabilne, sprawdzają się także w agresywnych środowiskach nie tracąc swoich pierwotnych właściwości.

Jakie prefabrykaty będą najlepsze?

Studzienki betonowe dostępne na Sienkiewicz.com.pl są wykonywane z wysokiej klasy betonu. Dostępne są w średnicach nominalnych 1500, 2000, 2500, 3000 oraz 3200. Poszczególne elementy konstrukcji, czyli część dolna, betonowe kręgi pośrednie oraz płyta górna są łączone na uszczelkę. Studzienka jest przygotowywana według indywidualnego projektu uwzględniającego potrzeby danego klienta.

Studnie żelbetowe z nożem tnącym nadają się do budowy kanalizacji metodą bezwykopową. Mogą tworzyć kanalizację sanitarną albo deszczową. Konstrukcja charakteryzuje się wysokimi parametrami – jest odporna na ściskanie, wodoszczelna, mrozoodporna, o niskiej nasiąkliwości.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą SIENKIEWICZ MAT-BUD Sp. z o.o.

Poprzedni artykułKamery termowizyjne a bezpieczeństwo w czasie pandemii
Następny artykułBiustonosz w dużym rozmiarze – jak odpowiednio go dobrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj