Wybór i zakup wymarzonego motocykla to dopiero pierwsza z decyzji, jakie czekają zapalonego miłośnika dwóch kółek. Równie istotne będzie dopasowanie potrzebnego w dłuższych trasach wyposażenia i akcesoriów, które pozwolą na komfortowe i bezpieczne przewożenie przedmiotów. Właściciele motocykli często wybierają w tym celu kufry boczne, przyczepiane po obu stronach pojazdu. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie takich kufrów, by otrzymać produkt spełniający wszystkie wymagania?

Kufry boczne na motocykl – materiały wykonania

Wśród dostępnych na rynku kufrów motocyklowych istnieje spore zróżnicowanie, jeśli chodzi o materiał, który został użyty do ich produkcji. W sklepach z akcesoriami dla fanów motocykli spotkamy zarówno dosyć powszechne kufry boczne z tworzyw sztucznych, jak i modele uszyte z tkaniny na stelażu. Możemy także zastanowić się nad zakupem kufra stalowego, a także wykonanego z aluminium. Jeśli chodzi o praktyczną stronę korzystania z poszczególnych materiałów, powinniśmy uwzględnić przede wszystkim wagę kufrów z nich wykonanych.

W takim zestawieniu bez wątpienia wygrywają lekkie, poręczne kufry aluminiowe i plastikowe, a także tekstylne. Jeśli większość konstrukcji kufra bocznego została wykonana ze stali, będzie on w naturalny sposób cięższy, tu jednak na prowadzenie wysuwa się sama wytrzymałość stali i jej odporność na uszkodzenia. Kufry tekstylne pozornie posiadają stosunkowo dużą wadę, jaką jest ich podatność na warunki atmosferyczne, w rzeczywistości jednak producenci kufrów dokładają starań, by były one wykonane z nowoczesnych tkanin wodoodpornych.

Jak zamocować kufer boczny?

Kolejną kwestią, jaką muszą uwzględnić osoby, planujące wyposażenie swojego pojazdu w niezbędne kufry boczne na motocykl, jest sposób mocowania, za pomocą którego umieścimy na maszynie nowe nabytki. Problem ten w dużej mierze rozwiązuje się sam, jeśli decydujemy się na kupno oryginalnego kufra, przeznaczonego dla danego modelu pojazdu. W takim przypadku prawie zawsze mamy możliwość kupienia w zestawie z nim pasującego do niego stelaża oraz płyty mocującej, na której montowane są kufry boczne na motocykl.

Oczywiście, zakup tych wszystkich elementów będzie się wiązał z dodatkowym wydatkiem, który może sięgnąć nawet połowy ceny samego kufra. Mimo wszystko jest to konieczność, jeśli zależy nam na pewności, że kufer boczny zostanie zamontowany w stabilny sposób, nie grożąc urwaniem się pod ciężarem bagażu. Jeśli zależy nam na mocowaniu kufrów innych, niż oryginalne, niekiedy możemy mieć problem ze znalezieniem w sprzedaży sprzętu, który to umożliwia. W takim wypadku najlepiej będzie zwrócić się poradę na jednym z popularnych portali motocyklowych, gdzie pomocni użytkownicy podpowiedzą, jak rozwiązać tę sytuację.

Poprzedni artykułCo to jest automatyka przemysłowa?
Następny artykułNiezawodne stoły prasowalnicze w szwalni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj