Z całą pewnością rolety zewnętrzne wpływają na komfort użytkowania domu, szczególnie latem, chroniąc przed nadmiernym światłem i pozwalając na zachowanie prywatności domowników. Chociaż to nie jedyne zalety, dla których warto je zamontować. Jeśli jednak się na to zdecydujesz, najlepiej kupować rolety podtynkowe od producenta. Dlaczego?

Czym są rolety podtynkowe

Zewnętrzne rolety podtynkowe to osłona okienna, która montowana jest, jak sama nazwa wskazuje, pod elewacją budynku. To rozwiązanie ma wiele zalet, zaczynając od wysokiej estetyki, jaką zapewnia. Dzięki ukrytym elementom, takim jak skrzynka rolety z wałem nawojowym, widoczny na zewnątrz pozostaje jedynie sam pancerz rolety. Innymi słowy, roleta zewnętrzna podtynkowa spełnia Państwa estetyczne oczekiwania. Jednak czy to jedyny powód, dla którego warto je wybrać?

Dlaczego warto kupić rolety zewnętrzne podtynkowe

Rolety podtynkowe, podobnie jak inne rolety zewnętrzne mają wiele zalet. Począwszy od tego, że dzięki nim możesz sterować światłem wpadającym do wewnątrz, dzięki czemu możesz regulować jasność, chronić wnętrze domu przed nadmiernym nasłonecznieniem i wpływać na temperaturę. Rolety zewnętrzne tego typu wykazują bowiem doskonałą izolację termiczną. Chociaż doskonała izolacja termiczna to dopiero początek.

Niewątpliwą zaletą stosowania rolet zewnętrznych jest także ich izolacja akustyczna, dzięki której po zasłonięciu rolet można uzyskać przyjemne wyciszenie. Ponadto, choć nie są to rolety antywłamaniowe, to skutecznie utrudniają dostęp z zewnątrz.

Montaż rolet podtynkowych

Rolety podtynkowe montuje się od strony elewacji, umieszczając skrzynkę w obrębie nadproża, nie ingerując w nie. Ponadto istnieje możliwość montażu rolet podtynkowych zarówno w nowo wznoszonych budynkach, jak i już w tych istniejących, chociaż wówczas z koniecznością niewielkiego remontu elewacji. Poza tym, rolety podtynkowe mogą mieć sterowanie ręczne lub automatyczne. Napęd elektryczny sterowany za pomocą klucza lub pilota z pewnością wpływa pozytywnie na komfort użytkowania.

Producent rolet podtynkowych RoletyAlu

Jeśli planujesz zakup rolet zewnętrznych, warto kupować rolety podtynkowe od producenta. Możesz je wówczas dopasować na dowolny wymiar, dobrać wzór odpowiedni do swoich potrzeb, a także jeden z wielu kolorów niemal całej palety RAL, dzięki któremu zadbasz o estetyczną elewację. Roleta podtynkowa od producenta to zatem produkt idealnie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Poprzedni artykułJak się oblicza stopień zagęszczenia gruntu?
Następny artykułRury PP – cechy, zalety i zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj