Zestawy sztućców, kubków i talerzyków dla dzieci mogą być wspaniałym prezentem z okazji roczku. To taki moment, gdy dziecko rozwija coraz większą samodzielność, także w kwestii jedzenia posiłków. Dzięki talerzykom wyposażonym w przyssawki dziecko będzie mogło samodzielnie próbować posiłków, bez ryzyka, że naczynie zostanie zepchnięte. Rodzice oszczędzą sporo czasu na sprzątaniu, a dziecko nie będzie narażone na niebezpieczny kontakt z odłamkami szkła, czy plastiku.

Dziecko uczy się jeść samo – co trzeba przygotować?

Aby Twoja pociecha rozwijała korzystne nawyki żywieniowe, warto jak najwcześniej wprowadzać nowe smaki. Posiłek zjadany samodzielnie będzie dla dziecka atrakcją – uwierz, że malucha naprawdę interesuje to, co mi podano na talerzu, lecz jeśli rodzic decyduje się wyręczyć dziecko i pospiesznie podaje mu posiłek, dziecko przyzwyczai się do mechanicznego jedzenia, bez zwracania uwagi na smak oraz na sygnały płynące z własnego ciała, które informują na przykład o sytości. Dlatego tak ważne jest, by dziecko jak najwcześniej jadło samo. Ogromnym ułatwieniem na tym etapie będą dedykowane dzieciom kubki niekapki, silikonowe miseczki z przyssawkami i talerzyk z przyssawką dla dziecka. Są one bezpieczne dla dzieci.

Maluch przy stole – posiłki na kolorowych talerzykach

W sklepie z akcesoriami stołowymi dla dzieci zaopatrzysz się także w śliniaki do zadań specjalnych. Twoje dziecko jest wyjątkowo ruchliwe i po posiłku spodziewasz się znaleźć jedzenie niemal na każdej części jego garderoby? Spraw dziecku nieprzemakalny śliniak wyposażony w rękawy lub kieszonki. Pod stolikiem do jedzenia możesz zamieścić podkładkę, dzięki której nie ucierpią panele i dywany w Twoim domu. Dziecko będzie cieszyć się nowymi smakami, bez konieczności wielkiego prania i sprzątania po każdym radosnym obiedzie. Możesz sprezentować dziecku miskę z przyssawką, dzięki której naczynie będzie solidnie przytwierdzone do blatu. Dzięki temu Twoja pociecha będzie mogła uczyć się sprawnego manewrowania łyżką, a posiłek nie zostanie przy tym zepchnięty na podłogę.

Poprzedni artykułWanna pełna zabawek – akcesoria do kąpieli dla dzieci
Następny artykułCzy oprogramowanie na zamówienie się opłaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj