Różne inwestycje wymagają różnych rozwiązań technologicznych. W przypadku potrzeby oczyszczenia dna zbiornika wodnego, niezbędne są pompy przemysłowe, a dokładniej zatapialne pompy przemysłowe. W zależności od wielkości akwenu, który będzie oczyszczany, trzeba dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Zatapialna pompa przemysłowa elektryczna a hydrauliczna

Zadaniem pompy jak sama nazwa wskazuje jest przetransportowanie materiału pod odpowiednim ciśnieniem, z miejsca w którym jest do miejsca w którym ma się znaleźć. W zależności od potrzeb, można używać pomp o mniejszej i większej mocy, oraz zróżnicowanych wydajnościowo.

Elektryczne pompy przemysłowe są przeważnie słabsze od pomp hydraulicznych. Wiąże się to z konstrukcją urządzenia i zastosowanych rozwiązań. W przypadku zatapialnych pomp elektrycznych, ważne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji na silniku (klasa H). Równie ważne jest, aby takowy silnik posiadał odpowiedni certyfikat (CE/UL/CSA), świadczący o jego jakości. W ten sposób kupujący, wie że nabywa jakościowy produkt.

Zatapialne pompy hydrauliczne to mocniejszy wariant pomp elektrycznych. Dla przykładu: pompy firmy Dragflow w najmocniejszych wariantach umożliwiają tłoczenie zawiesiny z wydajnością do 1200 m3/h (elektryczne) i 4000 m3/h (hydrauliczne). Dodatkowo wysokość podnoszenia jest również większa (72 m – elektryczna ; 78 m – hydrauliczna). Zatem pompy hydrauliczne są przeznaczone do cięższych warunków pracy.

Ważne by zwrócić uwagę na to czy zatapialne pompy przemysłowe mają w zastosowanych stopach, odpowiednią ilość chromu. Jest to ważne, gdyż warunki w których są wykorzystywane generują duże tarcia, a chrom znacząco je niweluje.

Pompy przemysłowe zatapialne i ich wykorzystanie

Takowe urządzenia są przeznaczone do pogłębiania zbiorników. Poprzez użycie odpowiednio silnej pompy przemysłowej, dno zbiornika opróżniane jest z elementów stałych (np. piasek, żwir), dzięki czemu można go pozyskać.

Co istotne. Dobra pompa przemysłowa pozwala na wysoko stosunkowy pobór zawiesiny. Wspomniane wcześniej pompy firmy Dragflow posiadają możliwość poboru zawiesin posiadających wagowo do 70% cząsteczek stałych.

Równie ważne jest to jakiej wielkości są cząstki stałe zasysane przez pompę. Pompy przemysłowe Dragflow będąc przystosowanymi do pracy w ciężkich warunkach, pozwalają na pobór i przenoszenie cząstek od 20 do 120 mm.

Chcąc zastosować odpowiednie rozwiązanie do danego przedsięwzięcia, warto zajrzeć na stronę (np. firmy SIGMA), a następnie zapoznać się ze specyfikacją poszczególnych modeli. Z racji wielu zmiennych w takim środowisku, należy zadbać aby pompy przemysłowe, które będą wykorzystywane, były do tego środowiska dostosowane.

Poprzedni artykułManipulator podciśnieniowy – do ciężkiej pracy zawsze gotowy
Następny artykułSylwester w Trójmieście. Gdzie warto przenocować?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj