Program Toyota Plus to szansa na kupno używanego auta na warunkach równie korzystnych, co w przypadku samochodu z salonu. Warto więc poznać go bliżej.

Według przeprowadzonej przez AAA Auto analizy, Toyota w 2018 była drugą najpopularniejszą marką samochodów w Polsce. We wspomnianym roku w naszym kraju zarejestrowane było ponad 62 tysiące aut japońskiego producenta. To tylko o niespełna 5 tysięcy mniej od triumfującej w zestawieniu Skody i zaraz o blisko 10 tysięcy więcej niż w przypadku zamykającego podium Volkswagena. Zaufanie, jakim Polacy darzą Toyotę nie bierze się oczywiście znikąd.

Japońskie auta słusznie uchodzą za synonim niezawodności i nowoczesności, bo to właśnie Toyota jako jeden z pierwszych koncernów zaczęła poważne eksperymenty z technologią hybrydową. Co ważne, jej samochody możemy bezpiecznie kupić nie tylko w stanie nowym, ale też na rynku wtórnym, w czym pomoże prowadzony przez markę program Toyota Plus. Na czym on polega? Dlaczego warto wybrać ofertę przygotowaną przez Toyota Żerań komis?

Toyota z drugiej ręki – bez obaw o stan technicznych

Samochody, które dostępne są w ramach programu, Toyota pozyskuje z różnych źródeł. Mogą one pochodzić:

  • ze zwrotów po leasingu;
  • z rozliczeń między dealerami a klientami: po zakończeniu umowy klient może odsprzedać dotychczasowe auto i pozyskać nowe;
  • z salonów gdzie służyły na przykład jako egzemplarze demonstracyjne.

Zanim zostaną zaoferowane klientom w salonie Toyota Żerań, używane samochody przechodzą rygorystyczne testy, podczas których kontroli podlegają wszystkie kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu podzespoły. Obejmują one między innymi silnik, układ kierowniczy, sprzęgło i skrzynie biegów, wnętrze, klimatyzację, szyby wraz z systemem opuszczania i podnoszenia, wycieraczki, opony, grubość powłoki lakierniczej oraz bagażnik.

Toyota Plus. Przynajmniej 12-miesięczna gwarancja

Słynna japońska niezawodność oraz dokładne sprawdzenie samochodu przed zakupem to nie jedyne powody do tego, by kupując używany pojazd z programu Toyota Plus czuć się bezpiecznie. Wszystkie auta objęte są gwarancją trwającą minimum rok, podczas której regularnie przechodzą badania techniczne. W tym czasie polscy klienci mogą również skorzystać z całodobowej pomocy assistance, dzięki której w razie awarii samochód zostanie naprawiony na trasie lub bezpłatnie przetransportowany do najbliższego serwisu.

Co ważne, gwarancja nie jest sztywno przypisana do jednego właściciela. Jeśli w trakcie jej trwania zdecydujemy się na sprzedaż auta, istnieje możliwość przepisania jej na nowego posiadacza. Do wyboru mamy dwa warianty gwarancji:

  • Plus Optimum (obejmuje silnik, elektrykę i elektronikę, skrzynię biegów, układ przeniesienia napędu i sprężarkę klimatyzacji)
  • Plus Premium (poza wymienionymi podzespołami, obejmuje też wiele innych).

Toyota Bank. Skorzystaj z korzystnego finansowania

Za skorzystaniem z programu przemawia również możliwość skorzystania z usług finansowania Toyota Bank, które od 2015 dostępne są również dla klientów kupujących auta z rynku wtórnego. Poza standardowym kredytem o stopie procentowej od 5,49% do 7,20% (RRSO 10,48%), do wyboru mają także leasing (dostępny dla klientów prowadzących działalność gospodarczą) oraz kredyt SMARTPLAN.

Na szczególną uwagę zasługuje to ostatnie rozwiązanie. Dzięki niemu można nie tylko o 40% obniżyć ratę, ale też obniżyć kwotę wpłaty własnej do 10% wartości finansowania oraz możliwość wymiany samochodu na inny po zakończeniu umowy.

Poprzedni artykułNa czym polega długoterminowy wynajem samochodów?
Następny artykułJak odpowiednio wyregulować instalację LPG?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj