Nadruki na materiałach cieszą się ogromną popularnością. Bogata kolorystyka i nieograniczony wybór wzorów daje wiele możliwości wszystkim, którzy uwielbiają szyć i tworzyć wspaniałe ubrania oraz elementy wystroju wnętrz. Trwałość nadruku uzależniona jest od wielu czynników i niemal w takim stopniu od rodzaju druku oraz wybieranych tkanin, jak i od tego, czy na tkaniny nie oddziałują niewłaściwe czynniki i czy traktowana jest według zaleceń producenta.

Druk na tkaninach zapewniający trwałość i bezpieczeństwo

Duże znaczenie dla trwałości druku ma rodzaj tkaniny, rodzaj pigmentów oraz sposób ich nanoszenia i utrwalania. Bawełna 100 proc. do szycia ubrań oraz wysokogatunkowa bawełna amerykańska dla elementów wyposażenia wnętrza to jedne z najlepszych możliwości oferowanych przez drukarnie. Połączone z atramentami pigmentowymi, które są:

zapewniają maksymalną trwałość, która w pięciopunktowej skali, gdzie pięć oznacza wysoką trwałość, zyskuje ocenę na poziomie czterech. Połączenie to zapewnia również bezpieczeństwo – tkaniny te są więc nie tylko trwałe, ale dodatkowo bezpieczne dla środowiska i dla człowieka.

Wpływ obchodzenia się z tkanina na jej trwałość

Choć wiele rodzajów druku i najwyższa jakość tkanin zapewniają całkiem dużą trwałość nadruku, to jednak nieodpowiednie traktowanie materiału może spowodować, że grafika szybciej zacznie tracić kolor. Konieczne jest, by zawsze obchodzić się z nimi według zaleceń producenta. Należy więc unikać prania ręcznego, ponieważ pocieranie nadruku, kiedy tkanina jest mokra może przyczynić się do jej niszczenia.

Jak unikać kupowania tkanin z nietrwałym nadrukiem?

Pierwszym wyznacznikiem jest zbyt niska cena. Producenci, którzy wykorzystują tanie metody drukowania, w tym niskiej jakości pigmenty i materiały oferują niedrogie tkaniny. Nie warto w tym przypadku szukać oszczędności, ponieważ słaba jakość sprawi, że i tak konieczne będzie zakupienie nowej, lepszej tkaniny.

Poprzedni artykuł10 cech dobrego cateringu dietetycznego
Następny artykułLampy pokojowe do każdego wnętrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj