Wybór pomiędzy basenem rozporowym a stelażowym to niełatwy do rozstrzygnięcia dylemat. Trzeba przy tym kierować się indywidualnymi przesłankami, ponieważ najlepszy basen to taki, który jest dopasowany do konkretnych potrzeb.

Basen rozporowy – jak wygląda i jakie ma zalety?

Rozporowy basen Bestway lub sygnowany marką innego znanego producenta to rozwiązanie idealne dla wszystkich osób, którym zależy na wysokim komforcie wypoczynku bez ponoszenia bardzo dużych kosztów. Baseny rozporowe dostępne są w różnych cenach – najtańsze modele można kupić już za mniej niż 1 tys. zł. Mechanizm działania basenów rozporowych jest bardzo prosty. Woda wypełniająca zbiornik usztywnia jego ścianki. Jedynym nadmuchiwanym elementem takiego basenu jest kołnierz. Modele rozporowe z powodzeniem nadają się zarówno na duże, jak i na mniejsze działki. Są chętnie wybierane przez rodziny z młodszymi dziećmi, ponieważ nie mają żadnych wystających elementów, o które można przypadkowo zaczepić się podczas kąpieli.

Basen stelażowy – kiedy warto go kupić?

Baseny stelażowe to znakomita propozycja dla posiadaczy większych posesji. Montaż basenu stelażowego jest bardziej czasochłonny i skomplikowany niż rozstawienie basenu rozporowego, potrzeba też na to więcej miejsca. Baseny stelażowe, choć są najdroższe ze wszystkich basenów ogrodowych, uchodzą za najtrwalsze i najsolidniejsze. W sklepie S-MUMO występują w szerokiej gamie modeli różniących się pojemnością i rozmiarami. Podstawę ich konstrukcji stanowi metalowy stelaż, dzięki któremu ścianki zbiornika są napięte, a całość jest stabilna. W basen stelażowy opłaca się zainwestować przy większej liczbie użytkowników – to świetna opcja dla dużych rodzin.

Wybór pomiędzy basenem rozporowym a stelażowym nie jest prosty. Warto pamiętać o tym, że basen ma być udogodnieniem dla całej rodziny, a jego zakup nie powinien naruszać płynności domowego budżetu. Cena dla wielu osób jest czynnikiem decydującym, niemniej warto potraktować basen jako inwestycję na długie lata.

Poprzedni artykułJak wybrać butlę gazową? O czym trzeba pamiętać?
Następny artykułCo musisz wiedzieć o długoterminowym wynajmie aut?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj