Złomowanie samochodu często jest jedynym sposobem na legalne i bezproblemowe pozbycie się niesprawnego techniczne pojazdu. Z usług tych korzystają najczęściej właściciele starych bądź powypadkowych aut, których naprawa jest zbyt kosztowna bądź też całkowicie nieopłacalna. Kierowcy, którzy oddają samochód na złom, otrzymują zapłatę. Jak wygląda wypłata środków pieniężnych? Sprawdź szczegóły.

Jak przebiega proces złomowania samochodu?

Złomowanie samochodu, zwane również często kasacją, pozwala nie tylko pozbyć się niesprawnego pojazdu, ale przede wszystkim uzyskać zaświadczenie niezbędne do wyrejestrowania auta. Na jego podstawie właściciel może również wypowiedzieć umowę ubezpieczenia i tym samym zminimalizować do zera koszty ponoszone za nieużytkowany pojazd. Powinien on jednak pamiętać, że jeśli w aucie znajdują się dobre i działające części, które można wykorzystać, osoba oddająca samochód na złom ma prawo je wykręcić i sprzedać – wyjaśnia ekspert z firmy Skup Samochodów Za Gotówkę Mateusz Caban. Opcja ta pozwala wykorzystać sprzęt i nadać mu drugie życie, a przy tym zarobić.

Wielu właścicieli zastanawia się, czy zamiast zezłomować auto, nie lepiej jest je sprzedać. Mając takie dylematy, warto zastanowić się, czy pozbycie się niesprawnego technicznie pojazdu jest uczciwym rozwiązaniem. W przypadku ukrycia wad, transakcja może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla sprzedającego. Nie oznacza to jednak, że warto utrzymywać taki samochód. Ubezpieczenie czy naprawianie usterek są drogie i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli auto przez większość czasu stoi nieużywane.

Jak wygląda wypłata pieniędzy za złomowanie?

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w złomowaniu pojazdów dbają o maksymalne dopasowanie jakości usług do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Z tego względu część z nich oferuje również wsparcie w formie transportu niesprawnego auta. Nie tylko usprawnia to proces kasacji pojazdu, ale przede wszystkim przyśpiesza dopełnienie formalności. Oddanie auta na złomowisko wiąże się głównie z otrzymaniem dokumentów. Wielu zapomina o pieniądzach. Każdemu właścicielowi przekazującemu samochód do kasacji przysługuje wypłata określonej kwoty środków pieniężnych. Wartość ja jest stała i nie podlega negocjacji.

Wypłata pieniędzy za złomowanie odbywa się natychmiastowo po dostarczeniu pojazdu i dopełnieniu wszelkich formalności. To ważny plus transakcji – środki nie są przelewane w późniejszym terminie, co daje właścicielowi gwarancję, że nie zostanie on oszukany. Dodatkowo właściciele złomowisk przed kasacją auta podpowiadają kierowcom, że mogą zabrać sprawne części z pojazdu i je sprzedać, a tym samym zarobić jeszcze więcej.

Poprzedni artykułJak oświetlić halę? Dowiedz się, które lampy przemysłowe wybrać!
Następny artykułSamochód osobowy klasy D – jakie modele kupują Polacy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj