Jak wybrać butlę gazową? O czym trzeba pamiętać?

Butle gazowe jako źródło energii mają sporo zastosowań. Służą nie tylko do zasilania kuchenek w domach i mieszkaniach, ale sprawdzają się także w domkach letniskowych, na kempingach czy budowach. Zamawiając butlę, warto pamiętać o paru ważnych kwestiach.

Jaka pojemność butli jest najlepsza?

W ofercie Amerigas dostępne są butle o pojemności 11 kg, 10 kg oraz 8 kg. Wybór odpowiedniej pojemności jest podyktowany indywidualnymi potrzebami. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby w butli znajdowało się dokładnie tyle gazu, ile deklaruje dany dystrybutor. Z tego względu najbardziej opłaca się zamawiać butle u sprawdzonych i doświadczonych dostawców, którzy posiadają wszystkie zezwolenia niezbędne do prowadzenia tego typu działalności.

Butla z gazem – tryb podłączania

Butle z gazem można podłączać na różne sposoby. Zwykle oznacza to konieczność użycia odpowiednich narzędzi, ale wypada wspomnieć tu o ciekawej opcji, jaką są butle NANO, które są idealne np. jako źródło ogrzewania. Amerigas opinie potwierdzają, że warto zamawiać je właśnie w tej firmie. Po napełnieniu gazem jedna butla waży tylko 8 kg. Ponadto jest wyposażona w specjalny reduktor Klik-On umożliwiający szybkie jej podłączenie bez konieczności stosowania narzędzi.

Czym napełniane są butle z gazem?

Butle gazowe napełniane są propanem lub mieszaniną propanu i butanu. Wybierając butlę pod tym właśnie kątem, trzeba mieć na względzie sposób i miejsce jej zastosowania. Z niedużych butli z propanem można z powodzeniem korzystać na zewnątrz – nawet jeśli temperatura jest niska. Wynika z właściwości propanu. Ma on temperaturę spalania wyższą niż propan-butan, dzięki czemu da się np. szybciej podgrzać posiłek. Jeśli natomiast chodzi o temperaturę spalania propanu-butanu, to wszystko w tym momencie zależy od proporcji gazów zastosowanych w mieszance. Bez względu na rodzaj gazu, jakim jest napełniona dana butla, musi ona obowiązkowo posiadać legalizację stanowiącą gwarancję jej bezpiecznej eksploatacji w określonym terminie.

Poprzedni artykułWynajem samochodów na doby – o tym warto wiedzieć!
Następny artykułModel rozporowy czy stelażowy – jaki basen do ogrodu wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj