Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem, funkcjonalnością oraz maksymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. W tego typu projektach bardzo często kuchnia nie jest oddzielona od salonu czy też jadalni ścianą. Warto zatem wiedzieć, jaki okap może zapobiec przedostawaniu się do innych pomieszczeń oparów powstających w czasie gotowania.

Typ urządzenia

Wśród produktów odprowadzających i oczyszczających opary powstałe w trakcie gotowania, wyróżnia się m.in. modele podszafkowe, wyspowe, blatowe oraz przyścienne. W przypadku nowoczesnych przestrzeni duże znacznie ma design urządzenia. Powinien on dobrze łączyć się z charakterem konkretnego wnętrza.

Okap wyspowy tuba ma nowoczesny kształt, a jego dodatkową zaletą jest prostota obsługi. Szerokość urządzenia wynosi 31 centymetrów. Okap wymaga dwóch filtrów węglowych. Urządzenie może pracować w trybie wyciągu lub w obiegu zamkniętym, jako pochłaniacz. Okap świetnie nadaje się do otwartych przestrzeni z charakterystyczną wyspą kuchenną. Urządzenie sterowane jest elektronicznie za pomocą funkcjonalnego wyświetlacza. Okap został wyposażony w dodatkowy pilot. Dostępny jest na stronie E-okapy.pl w dwóch wariantach kolorystycznych.

Głośność

W przypadku kuchni otwartej duże znacznie ma również generowany przez urządzenie dźwięk. Warto zatem wybrać okap, którego praca nie zagłuszałaby muzyki, telewizji oraz prowadzonych przez domowników rozmów. W nowoczesnych wnętrzach często spotkać można układy w stylu open space. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy wybór okapu charakteryzującego się cichą pracą. Warto sprawdzić, czy generowany przez urządzenie dźwięk nie przekracza 50 decybeli na pierwszym biegu pracy. Można również pomyśleć o okapie kuchennym narożnym z możliwością zamontowania silnika zewnętrznego poza przestrzenią kuchenną.

Nowoczesne okapy kuchenne charakteryzują się funkcjonalnością oraz oryginalną estetyką. Przy wyborze urządzenia do kuchni otwartej warto pomyśleć o możliwości jego zamontowania nad wyspą. Tego typu rozwiązanie idealnie będzie komponowało się z nowoczesnym designem pomieszczenia.

Poprzedni artykułKompresor śrubowy czy łopatkowy – który wybrać?
Następny artykułSystem CRM w branży IT – dlaczego warto go mieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj