Bądź bezpieczny na drodze: ten system automatycznie wezwie pomoc!

Jeździsz motocyklem? Super sprawa! Wiatr we włosach i to jedyne w swoim rodzaju uczucie, jakie towarzyszy każdemu przyspieszeniu, to niezapomniane przeżycia. Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w trakcie motocyklowych wypadów? Sprawdź!

Czy słyszeliście o usłudze monitoringu motocykla? Nie? Takie rozwiązanie ma szereg zalet, którego nie sposób przecenić.

Pełne bezpieczeństwo

Opracowany przez warszawską firmę Konsalnet system zapewniający bezpieczeństwo jednośladom zapewnia stały monitoring pozycji pojazdu. Co to oznacza? Cóż, nie chodzi nawet o zabezpieczenie przed kradzieżą motocykla (choć rzeczywiście taki system w dużym stopniu zabezpiecza jednoślad), ale o szybkie wezwanie pomocy w razie wypadku drogowego.

Opisywane rozwiązanie samodzielnie powiadomi odpowiednie służby. System odnotuje nietypową sytuację i prześle policji oraz służbom ratunkowym bardzo konkretne informacje dotyczące m.in. pozycji pojazdu. W przypadku motocykli jest to szczególnie ważne – bardzo często wypadki kończą się utratą przytomności kierującego, więc system może nawet uratować komuś życie!

Analiza trasy

Monitoring pojazdu to również świetne rozwiązanie dla tych miłośników jednośladów, którzy nieustannie analizują swoją jazdę, próbując uczynić ją jeszcze bardziej wydajną. Wbudowany system do rejestracji oraz analizy tras pozwoli na optymalizację jazdy. Rozwiązanie pokazuje całą historię przebytych do tej pory tras, umożliwiając przy tym użytkownikowi dokładne ich sprawdzenie.

Koszty

Twórcy tego systemu dopasowali jego koszty do oczekiwań motocyklistów. Jak wiadomo, jazda motocyklem jest uzależniona od pogody, zatem poza miesiącami, w których najczęściej jeździmy jednośladami, abonament za taki system monitoringu znacznie spada. Trzeba przyznać, że to bardzo wygodne rozwiązanie!

Poprzedni artykułCzy powtórzy się koszmar ubiegłorocznych żniw? Jak uchronić się przed utratą plonu podczas nadchodzącego lata?
Następny artykułCzym powinna cechować się dobra lodówka turystyczna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj