Firmy działające w branży IT stosują w relacjach z klientami taki model, jak inne przedsiębiorstwa prowadzące sprzedaż B2B. Dlatego wykorzystują również zbliżone narzędzia. Jednym z nich jest sprawnie działający, nowoczesny system CRM. W branży IT warto wdrożyć go również dlatego, że wiele projektów realizowanych dla klientów będzie dotyczyło właśnie platformy CRM.

Maksymalna skuteczność sprzedaży

Dobry system CRM przynosi wymierne korzyści, między innymi wzrost sprzedaży. Jedną z największych zalet jest możliwość automatyzacji codziennych zadań. Dzięki temu pracownicy odpowiedzialni za sprzedaż mogą skupić się na relacji z klientem. Handlowcom pracę ułatwia także możliwość ujednolicenia procesu sprzedażowego. Firmy, które zdecydowały się na wdrożenie najpopularniejszej na świecie Platformy Salesforce, notują średnio 44% wzrostu w sprzedaży i 30% – w konwersji leadów.

Rozwiązania dla IT związane z marketingiem B2B

Wdrożenie systemu CRM pozwala także na dostęp do skutecznych rozwiązań z zakresu marketingu B2B. Użytkownicy Platformy Salesforce mogą korzystać z narzędzia Pardot. Doskonale sprawdza się ono w przypadku mniejszego wolumenu klientów i w relacjach opartych na bezpośrednim kontakcie. Dużą zaletą tego narzędzia jest możliwość raportowania w czasie rzeczywistym, podobnie jak integracja sprzedaży i marketingu w ramach systemu CRM.

Dostęp do wiedzy i technologii

Wiele firm z branży IT realizuje dla swoich klientów projekty związane z implementacją systemu CRM. Użytkownicy Platformy Salesforce, której wdrażaniem na polskim rynku zajmuje się firma Craftware, zyskują wsparcie technologiczne. Rozwiązania Craftware dla IT obejmują między innymi zaawansowany body leasing, wsparcie ekspertów w ramach usługi Center of Excellence czy możliwość prowadzenia projektów zwinnych. Firmy z branży IT, które same korzystają z systemu CRM zyskują przy tego typu projektach przewagę nad konkurencją. Rozwiązania dla IT dotyczące Platformy Salesforce to najczęściej spotykane i najbardziej popularne na rynku usługi.

Poprzedni artykułJak wybrać okap do kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu?
Następny artykułJak uniknąć problemów z szambem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj