Jak eksportować towar do Austrii?

Eksport towaru to zawsze wyzwanie dla firmy, która go zleca. Trzeba wiedzieć, komu go zlecić i ufać, że dana firma wywiąże się z zadania. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak eksportować towar do Austrii.

Nieodkryta Austria

Od 2004 roku Polska jest częścią Unii Europejskiej. Zaś od 21 grudnia 2007 roku należymy do strefy Schengen, dzięki czemu jadąc do większości państw Europy, nie musimy przechodzić przez kontrolę graniczną. Podróżujemy bez granic i bez kolejek, co pozwala nam odkryć ciekawe miejsca Starego Kontynentu. Przez ten czas w Austrii odkryliśmy głównie piękno Alp. Miasta i wioski u ich podnóża stały się zimowym celem dla wielu Polaków, ponieważ od listopada do lutego można cieszyć się tam z pięknej zimy i korzystać ze wszystkich jej uroków. Austria zimą stanowi cel dla narciarzy, zaś w bardziej ciepłe miesiące niektórzy z nas decydują się poznać Wiedeń. Zwłaszcza, że leży on stosunkowo blisko (z Warszawy około 700 kilometrów). Jednak myli się ten, kto uważa, że Austria to nasz najważniejszy partner handlowy. Ba, nie ma jej nawet w pierwszej dziesiątce.

Jak wygląda handel z Austrią?

Jak już wspomnieliśmy, Austria nie należy do najważniejszych partnerów, zarówno jeżeli chodzi o import, jak i eksport. Na pierwszym miejscu są oczywiście Niemcy, a oprócz nich w pierwszej piątce znajdują się również Czechy, Wielka Brytania, Francja i Włochy. Nawet do oddalonych o tysiące kilometrów Stanów Zjednoczonych eksportujemy więcej niż do Austrii. Jednak nie oznacza to, że on nie istnieje. Eksport nad Dunaj stanowi 1,8% całkowitej wartości polskiego eksportu. Jakie towary wysyłamy więc do Austrii? Do najważniejszych grup produktów należą: pojazdy, maszyny oraz części do nich, polskie meble, oleje, cukier i wyroby cukiernicze, zabawki dla dzieci oraz przetwory z warzyw i owoców.

Transport międzynarodowy Austria – jak eksportować?

Transport do Austrii nie powinien sprawiać większych problemów, jeżeli wiemy, co wybrać. A w tym wypadku, wybór jest oczywisty. Najlepszą opcją jest transport przy użyciu samochodów ciężarowych, jaki oferuje m.in. Doritrans.com. Wyżej pisaliśmy, że z Warszawy do Wiednia jest około 700 kilometrów. To najważniejszy powód, dla którego każdy przedsiębiorca powinien zdecydować się na transport kołowy. Raczej nie załadujemy 30 ton dżemów do samolotu i nie wyślemy ich do Wiednia. To zbyt mała ilość, by korzystać z tego środka transportu. Zaś dla tzw. TiR-a jest to załadunek idealny. Dobra firma bardzo szybko dostarczy tego typu, i inne, towar z Polski do Austrii.

Poprzedni artykułInwestycja w lokal gastronomiczny – 5 praktycznych porad
Następny artykułJak wybrać odpowiedni kontakt elektryczny do nowoczesnego wnętrza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj