Metoda błyskowa jako nowoczesny sposób tworzenia pieczątek

Metoda błyskowa, czyli inaczej flash system to japońska technologia produkcji pieczątek. Na przestrzeni lat przyjęła się także w Polsce, a dzięki licznym ulepszeniom i modyfikacjom dzisiaj jest jedną z metod najbardziej cenioną w zakładach poligraficznych. Zaletą jest krótki czas produkcji pieczątek, a także spektakularny efekt końcowy — odbicia są precyzyjnie, a napisy czytelne.

Zanim firmom zajmującym się poligrafią udało się opracować idealny sposób produkcji pieczątek metodą błyskową musiało minąć nieco czasu. Przez lata wyeliminowano wszelkie niedociągnięcia i zaczęto udoskonalać metodę. Dzisiaj, dzięki prawidłowemu dobieraniu materiałów oraz tuszów, a przede wszystkim dzięki zaawansowanym maszynom poligraficznym flash system to jedna z najczęściej stosowanych na świecie ekologicznych technologii przy wyrabianiu pieczątek.

Wyposażenie zakładu poligraficznego korzystającego z flash system

W Polsce nie wszystkie zakłady poligraficzne oferują wytwarzanie pieczątek metodą błyskową. Aby móc świadczyć tego typu usługi, potrzebują one specjalistycznych maszyn błyskowych, tj. naświetlarek. Cechuje je:

  • prostota obsługi,
  • szybkość wykonania pieczątki,
  • możliwość wyrobu stempli i pieczęci różnego rodzaju, nawet tych bardziej skomplikowanych,
  • brak konieczności ponoszenia dużej inwestycji — wystarczy zakup standardowej drukarki laserowej, akcesoriów i naświetlarki.

Ważne, aby na etapie zakupu wybrać naświetlarkę, która spełni wymagania co do wydajności. Inne urządzenie sprawdzi się w biurze, inne w zakładzie poligraficznym produkującym pieczątki na dużą skalę. Do wyboru są warianty pozwalające na jednoczesne naświetlanie nawet kilku gumek.

Jak powstaje pieczątka w technologii błyskowej?

Technologia błyskowa to niezwykle łatwa i szybka metoda produkcji pieczątek. Proces składa się z trzech etapów:

  1. wykonania komputerowego wydruku laserowego i umieszczeniu go w maszynie z pomocą taśmy wraz z gumką i folią ochronną,
  2. zaciśnięciu klamry i uruchomieniu maszyny, która naświetla gumkę,
  3. umieszczenia gumki z wkładem w oprawie.

Wyrabianie pieczątek metodą flash system pozwala uzyskać wysokiej jakości produkt w najkrótszym możliwym czasie. Jednocześnie odbywa się bez udziału chemii czy generowania szkodliwych odpadów, jest zatem ekologiczna. Zaletą dla firm realizujących usługi oraz zlecających je osób pozostaje niewielki koszt produkcji.

Poprzedni artykułJak wykonać posadzkę epoksydową?
Następny artykułEnergia słoneczna ratunkiem dla ziemi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj