Każda osoba znająca markę Apple słyszała o komputerach all-in-one. Firma z logiem nadgryzionego jabłka już w XX wieku zadebiutowała na rynku, dzięki takim urządzeniom. Wówczas nosiły one nazwę Macintosh. Dziś są to po prostu komputery Apple iMac. Pierwszy iMac został wyprodukowany w roku 1998, co pozwoliło marce przetrwać na rynku i uchronić ją przed kompletnym bankructwem. Oferowane dziś komputery różnią się znacząco pod względem specyfikacji i zastosowania. Przeciętna osoba mając tak rozległy wybór może się pogubić. Czym więc kierować się przy wyborze iMaca? Czy warto kupować używany sprzęt?
Starsze i nowsze modele Apple iMac
Komputery Apple iMac na przestrzeni lat zmieniały się głównie pod względem zastosowanych technologii, ekranów i systemów. Najnowsza linia iMaców wcale nie jest taka nowa, bo została rozpoczęta już 7 lat temu – w 2012 roku. Te urządzenia wyposażone są w dyski SSD, HDD, szybkie procesory i system MacOS 10.8. Od poprzedniej generacji różnią się głównie komponentami z nowszych serii i dostępnością w salonach.
Osoby zainteresowane starszymi modelami mogą zaopatrzyć się w sprzęt używany czy też poleasingowy. W ofercie sprzętu używanego, poza najnowszym sprzętem, znajdziemy też iMaci produkowane od października 2009 do października 2012 roku. Jeszcze starszych generacji raczej nie warto brać pod uwagę, gdyż nie mają one dysków SSD (solid state drive), które są głównym plusem nowoczesnych komputerów z ostatniej dekady.
Czym się kierować przy zakupie iMaca?
Szukając odpowiedniego iMaca, należy pomyśleć o swoich potrzebach. Jeśli nie jesteśmy skonsternowani na punkcie pieniędzy, od razu możemy przejść do serii iMac Pro. Są to urządzenia, które przed zakupem możemy skonfigurować wedle własnych upodobań dostosowując ilość pamięci operacyjnej oraz przestrzeni dyskowej do siebie.
Jeśli jednak szukamy urządzenia „na każdą kieszeń” z logiem apple, możemy pokusić się o wybór urządzenia w przedziale cenowym 4000 – 5000 zł. O ile w przypadku Apple trudno mówić o niskiej cenie, kupując taki sprzęt załatwiamy dwie sprawy za jednym zamachem. Nie tylko kupujemy komputer o przyzwoitych parametrach, ale też nabywamy wyjątkowo wysokiej jakości wyświetlacz Retina Display.
Kupując więc Apple iMac, warto zwrócić uwagę na procesor – liczbę jego rdzeni – najlepiej 4, taktowanie procesora – najlepiej wyższe niż 3 GHz i rozdzielczość ekranu – przynajmniej Full HD (1920 x 1080 px). Nie bez znaczenia będą także: ilość pamięci RAM i ilość przestrzeni dyskowej dostępnej na nasze dane. Użytkownicy poszukujący ergonomicznego komputera do przeprowadzania codziennych operacji, powinni wybrać iMaca z dyskiem SSD. Taki zestaw prosto z salonu wyniesie nas niecałe 5 tysięcy złotych. Mamy do wyboru ekrany o przekątnych 21,5 oraz 27″.
Komputer all-in-one iMac natomiast nie warto kupować w sytuacji, gdy mamy zamiar korzystać z dedykowanej karty graficznej, do grania w gry, korzystania z Windowsowych aplikacji. Są one atrakcyjną propozycją dla projektantów, architektów i użytkowników, które interesujące dla siebie oprogramowanie znajdą właśnie w systemie MacOS.
Dowiedz się więcej na: https://idream.pl/mac/imac.html