Jak wybrać odpowiedni kontakt elektryczny do nowoczesnego wnętrza?

Wykończenie własnych czterech kątów nie zawsze jest łatwym zadaniem. Obecnie modny trend „nowoczesnych wnętrz” wymaga od nas przestrzegania wielu zasad. Najczęściej skupia się on na jasnych kolorach, metalowych elementach i oczywiście mnóstwie elektroniki. Nie możemy jednak zapominać o tak podstawowych elementach wyposażenia jak kontakty elektryczne.

Różne rodzaje

Najbardziej popularnym podziałem gniazdek elektrycznych jest rozróżnienie na te natynkowe i podtynkowe. To, które wybierzemy zależy w znacznej mierze od pomieszczenia w którym mają być zamontowane. Podczas podejmowania decyzji warto pamiętać, że kontakty natynkowe montujemy na powierzchni ściany, dzięki czemu unikamy dodatkowego kucia. Są one zalecane do pomieszczeń typowo użytkowych takich jak garaże. Z kolei gniazdka podtynkowe doskonale sprawdzą się w sypialni, kuchni, czy salonie. Wprawdzie ich montaż jest nieco trudniejszy, ale dzięki temu nie mamy problemu z prawidłowym ułożeniem kabli. Co ważne, posiadają one także ogromny walor estetyczny. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rodzajów gniazdek, spośród których wybierzemy te najbardziej pasujące do naszego wnętrza. Kontakty elektryczne od Schneider Electric to świetne rozwiązanie dla osób dbających o nowoczesny charakter swojego domu, a jednocześnie zwracających uwagę na jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania.

Gdzie montować?

W związku z tym, że montaż gniazdek i włączników w jest decyzją na lata, powinniśmy ją dobrze przemyśleć. Każdy element powinien znajdować się w odpowiednim miejscu, tak by bez trudu można było z niego skorzystać. Przyjmuje się, że gniazdka powinny być rozmieszczone co najmniej w dwumetrowych odległościach od siebie. W każdym pomieszczeniu powinien być przynajmniej jeden kontakt, a w pokojach gdzie przebywamy najczęściej, może być ich nawet 5. W miejscach takich jak łazienka, czy kuchnia warto je dodatkowo zabezpieczyć, tak by nie dostawała się do nich woda. Bardzo ważna jest także odległość od podłogi. W sypialni mogą być one montowane nieco niżej, zaś w kuchni najlepiej umieścić je nad szafkami, czyli około 115 cm nad podłogą.

Poprzedni artykułJak eksportować towar do Austrii?
Następny artykułAparat do mammografii wykrywa nawet drobne zmiany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj