5 powodów, dlaczego warto wypożyczyć samochód na firmę

Tuż po założeniu własnej działalności, wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup samochodu firmowego. Tym samym – już na początku swojej przygody z biznesem – generuje ogromne koszty. Czy rzeczywiście to jedyne i najbardziej rozsądne wyjście? Może warto zastanowić się nad propozycjami wypożyczalni samochodowych, które mają coraz ciekawsze i atrakcyjne cenowo oferty? Sprawdźcie, dlaczego warto wypożyczyć samochód na firmę.

Kupić czy wynająć?

Zakup samochodu – czy to w przypadku osób prywatnych, czy firmowych – to zawsze spory wydatek. Właściwie sam zakup to jedno. Musimy się też przecież liczyć z dodatkowymi kwestiami takimi, jak chociażby ubezpieczenie, obowiązkowe przeglądy, a także materiały eksploatacyjne i ewentualne naprawy. Z tych też powodów, dla prowadzących biznes, kupno auta niejednokrotnie okazuje się być nieopłacalne. Alternatywą dla kupowania samochodu firmowego, może być jego wynajęcie. Do takiego rozwiązania ucieka się coraz więcej przedsiębiorców – z analiz wynika, że nawet co piąta firma korzysta z oferty wypożyczalni samochodowych. Z czego to wynika? Przedstawiamy pięć najprostszych powodów, dlaczego to rozwiązanie ma tak wielu zwolenników.

5 zalet wypożyczenia samochodu na firmę

Po pierwsze, wynajem samochodu na firmę nie wiąże się z utratą czasu na poszukiwania i ewentualne oczekiwanie na wymarzony pojazd. Nie oszukujmy się, jeśli chcemy na przykład kupić samochód używany, musimy przejrzeć setki ofert, a później dokładnie obejrzeć i sprawdzić potencjalny pojazd. W końcu nigdy nie wiadomo, na jakiego sprzedawcę trafimy. Sprawa wcale nie jest łatwiejsza w przypadku nowych aut – w takiej sytuacji musimy bowiem czekać aż dealer samochodowy dostosuje pojazd do naszych oczekiwań. A jeśli chodzi o wypożyczalnię, to nie mamy żadnego problemu – wystarczy podać konkretny model auta i dokonać niezbędnych formalności.

Po drugie, na korzyść wypożyczalni przemawiają względy finansowe. Nie musimy jednorazowo wydawać dużej sumy, nie interesują nas też żadne dodatkowe opłaty eksploatacyjne. Jedyne, co obciąży nasz firmowy budżet, to comiesięczna, stała opłata za wynajem oraz oczywiście paliwo. Dzięki temu mamy całkowitą kontrolę nad firmowymi wydatkami. Poza tym wynajmując samochód, mamy większą zdolność kredytową – pojazd bowiem nie stanowi naszego obciążenia, które mogłoby blokować inne inwestycje wpływające realnie na rozwój przedsiębiorstwa.

Po trzecie, wynajem auta możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. W konsekwencji mamy możliwość odliczenia podatku VAT z tytułu użytkowania pojazdów. Po czwarte nie interesują nas żadne naprawy czy uregulowanie ubezpieczenia – wszystko to leży po stronie wypożyczalni. Jeśli pojazd odmówi posłuszeństwa, nie musimy się zastanawiać, gdzie go oddać i jak dużo na tym stracimy. Po piąte, wynajem długoterminowy na dobrą sprawę wiąże się z tym, że dany pojazd możemy traktować niemal jak własny. Możemy nim podróżować wszędzie, gdzie chcemy – nikt nam nie narzuci obszaru, po którym możemy się poruszać. Na dodatek, jeśli chcemy zrezygnować z usługi, nie musimy odstawiać pojazdu w wyznaczone miejsce – firma odbierze go spod naszych drzwi.

Poprzedni artykułMontaż transformatorów – pełen profesjonalizm
Następny artykułJak dopasować kolor dachu do elewacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj