Większość firm zajmujących się działalnością produkcyjno-handlową staje przed decyzją o inwestycji we własne obiekty przemysłowe lub ewentualnie o ich wynajmie. Wynajem jednak często jest niekorzystny ze względu na indywidualne potrzeby przedsiębiorstwa, do których obiekty przemysłowe powinny być dostosowane. Inwestując we własne obiekty pozostaje wybór między dwoma podstawowymi rozwiązaniami, a mianowicie czy mają być to stałe hale murowane czy też coraz bardziej popularne hale stalowe. Aktualnie nowoczesne hale stalowe, za sprawą swoich wielu zalet, zaczęły skutecznie wypierać budowę obiektów murowanych w celach przemysłowych.

Hale stalowe to obiekty, wykorzystywane przez przedsiębiorstwa w różnych celach. Doskonale sprawdzają się jako hale produkcyjne i montażowe, hale magazynowe, warsztaty, hale rolnicze, obiekty sportowe, centra logistyczne, hale handlowe i targowe oraz wielkopowierzchniowe sklepy. To przykłady najbardziej popularnych zastosowań, jednak można by ich wyliczyć o wiele więcej. Materiał, z którego wykonywana jest obudowa hali może być różny, jednak w wielu przypadkach najlepiej sprawdzają się hale stalowe z płyt warstwowych, głównie ze względu na swoje właściwości termoizolacyjne i estetykę wykonania.

Budowa hali z płyt warstwowych

Inwestycja w budowę obiektów przemysłowych powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Decydując się na halę z płyt warstwowych można dostosować ją do indywidualnych potrzeb, a nawet zaplanować tak, aby w późniejszym czasie w razie potrzeby rozbudować i powiększyć halę.

Hale z płyt warstwowych charakteryzują się wytrzymałą stalową konstrukcją nośną, która jest zabezpieczona przed korozją poprzez cynkowanie ogniowe lub ewentualnie malowanie proszkowe farbami antykorozyjnymi. Konstrukcja obudowywana jest płytami warstwowymi, zarówno na ścianach jak i dachu. Hala może być wyposażona w okna ścienne, świetliki dachowe, drzwi, bramy wjazdowe, doki załadunkowe, suwnice, antresole itp. Może również wewnątrz mieć wydzielone osobne pomieszczenia, przeznaczone na pomieszczenia administracyjne, socjalne itp.

Płyty warstwowe, to materiał budowlany składający się zasadniczo z dwóch okładzin zewnętrznych oraz rdzenia izolacyjnego. Rodzaj rdzenia wpływa na właściwości płyty, a co za tym idzie na właściwości hali. Może być wykonany ze styropianu, z wełny mineralnej lub z pianki poliuretanowej PUR lub PIR. Płyty warstwowe styropianowe to popularne i najbardziej ekonomiczne płyty, zapewniają termoizolację, jednak nie są ognioodporne, co z kolei charakteryzuje przede wszystkim wełnę mineralną. Płyty warstwowe z rdzeniem PUR lub PIR również wyróżniają się pewnym stopniem ognioodporności, bardzo dobrą izolacją cieplną i częściowo akustyczną, a jednocześnie stosunkowo dobrą ceną, co wpływa na ich częsty wybór przy budowie hal z płyt warstwowych.

Przy budowie hali stalowej poza głównymi elementami tj. konstrukcja i obudowa, ważne są też elementy wyposażenia i rozwiązania w zakresie, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania itp. Wybór tych elementów zależy przede wszystkim od przeznaczenia hali i warunków, które musza być w niej utrzymywane przez cały rok.

Producenci hal stalowych

O powodzeniu inwestycji w dużej mierze decyduje wybór firmy wykonawczej. Dlatego tak ważne jest nawiązanie współpracy z solidnym i doświadczonym producentem, jak np. firma STICK HALE. Informacje o producencie oraz o ofercie hal stalowych można znaleźć na stronie firmowej www.stick-hale.pl. Producent STICK HALE zapewnia sprawną realizację inwestycji i kompleksową obsługę od analizy potrzeb i opracowania projektu, przez produkcję i montaż hali na placu budowy, aż po wykończenie i obsługę serwisową. Realizuje zarówno standardowe rozwiązania jak również indywidualne projekty dopasowane do potrzeb inwestora. Specjalnością firmy jest budowa hal stalowych z płyt warstwowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Po wypełnieniu formularza wyceny dostępnego na stronie http://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe/hale-z-plyty-warstwowej/ otrzymają Państwo darmową wstępną wycenę realizacji inwestycji.

Poprzedni artykułZnaczenie wag magazynowych w przemyśle
Następny artykułNiestandardowe rozwiązania oświetleniowe dla nowoczesnego budynku biurowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj