Stosowanie wag poprzemysłowych w większych i mniejszych przedsiębiorstwach to bardzo często podstawa ich działalności. Są to najczęściej urządzenia o sporych gabarytach, za pomocą których można precyzyjnie zważyć towar. W hurtowniach, magazynach czy warsztatach wykorzystywane są bardzo często i umożliwiają ciągłość procesów technologicznych, łańcuchów dostaw oraz sprzedaży detalicznej.

Charakterystyka i działanie

Wagi przemysłowe mają wyjątkowo trwałą konstrukcję, ponieważ wyróżniają się zdecydowanie większym udźwigiem niż małe urządzenia miernicze. Używane są w olbrzymach halach produkcyjnych, ale też w zakładach logistycznych, firmach transportowych, sadownictwie, małych sklepikach czy rolnictwie. Wszędzie tam, gdzie trzeba precyzyjnie zważyć produkt i opisać jego parametry, tam wagi przemysłowe są niezaprzeczalnie potrzebne. Są bardzo dokładne i mają określoną wielkość, dopasowaną do profilu branży i zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa.

Najważniejsze wagi przemysłowe

Wagi platformowe (pomostowe) – Używane są w różnych gałęziach przemysłu, w mniejszych i większych przedsiębiorstwach, hurtowniach, magazynach, halach przeładunkowych – wszędzie tam, gdzie każdego dnia waży się wiele towarów o różnych gabarytach. Mogą być to m.in. wagi z miernikiem na kablu czy też z wysięgnikiem, zależnie od potrzeb danej firmy i towarów, jakie mają być ważone. Często wybierane są urządzenia miernicze o rozbudowanych funkcjach, np. dopasowane do współpracy ze sprzętem informatycznym. Zapatrzone są w płaską platformę, na której umieszcza się dany produkt. Tego typu urządzania są bardzo proste w obsłudze i często eksploatowane. Charakteryzują się dużą dokładnością pomiaru i zaopatrzone są w solidną szalkę.

Wagi pomostowe powinny posiadać na głównym wyposażeniu mierniki z wyświetlaczem, dzięki którym odczyt jest ułatwiony. Zazwyczaj dostępne są trzy rodzaje wag platformowych – ze stali nierdzewnej, stalowe i malowane proszkowo. Takie urządzenia można zobaczyć m.in. na stronie tego producenta Mobilwag. Waga magazynowa do 150 kg, czy też zdecydowanie o większym udźwigu, np. do 6000 kg z legalizacją – tego typu urządzenia, ale też o innych specyfikacjach technicznych, można znaleźć w wyżej podanym sklepie.

Wagi paletowe – stosuje się przede wszystkim w hurtowniach i innych miejscach, gdzie towar musi być ważony na paletach. Obsługuje się je bez problemu, ponieważ zaopatrzone są w prowadnice ułatwiające umieszczenie na dwóch elementach towaru do ważenia. Można je rozsuwać i zsuwać w zależności od kształtu i wielkości palety. Na takiej wadze produkty umieszczane są za pomocą wózka widłowego, dlatego cały proces ważnie przebiega błyskawicznie.

Wagi nierdzewne

Warto zainwestować w wagi nierdzewne, kiedy chce się mieć urządzenie trwałe, które posłuży przez wiele lat. Waga magazynowa ze stali nierdzewnej polecana jest szczególnie w miejscach, gdzie można spotkać się z większym zapyleniem i zawilgoceniem, czyli np. w przetwórniach czy mleczarniach i zakładach mięsnych. Mogą pracować w naprawdę wyjątkowo ciężkich warunkach i zawsze gwarantują wysoką jakoś pomiaru oraz odporność na ww. czynniki. Odznaczają się hermetycznością, szczelnością i ciekawym designem.

Poprzedni artykułCzym są inwestycje alternatywne?
Następny artykułHale stalowe z płyt warstwowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj