Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Aby korzystać z takiego sprzętu bezpiecznie ¬i nie zagrażać innym, warto pamiętać o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Dodatkowo, możemy zdecydować się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej.

Elektryczna hulajnoga nie wymaga rejestracji. Możemy ją po prostu kupić albo wypożyczyć i korzystać z niej w wyznaczonych miejscach, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Ubezpieczenia dla użytkowników hulajnóg elektrycznych

Posiadacze hulajnóg elektrycznych nie mają obecnie obowiązku wykupowania ubezpieczenia komunikacyjnego, co ma miejsce w przypadku właścicieli samochodów czy motocykli, jednak mogą zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia dobrowolnie, m.in. na https://cuk.pl/. Zawsze przecież może zdarzyć się, że jazda na hulajnodze nie zakończy się szczęśliwie i spowodujemy wypadek lub też będziemy poszkodowani wskutek kolizji. Co wtedy?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Jak wspomnieliśmy wcześniej, użytkownicy hulajnóg elektrycznych nie musza kupować specjalnej polisy, ale mogą się na nią zdecydować, by korzystać z tego pojazdu bezpieczniej.

Ubezpieczyciele wskazują, że w tym przypadku najlepszym wyborem będzie dobrowolne ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Taka polisa chroni ubezpieczonego przed finansowymi skutkami wywołanych przez niego zdarzeń, w tym także wypadków na hulajnogach. Takie ubezpieczenie może wchodzić w skład ubezpieczenia domu oraz mieszkania, dlatego czasem warto zdecydować się na polisę o szerokim zakresie.

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków

Dodatkowo, osoba korzystająca z hulajnogi może kupić ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków, które pozwala na otrzymanie odszkodowania na leczenie i rehabilitację. Takie ubezpieczenie pozwoli na zmniejszenie kosztów związanych z doznanymi urazami.

Szukasz dobrego ubezpieczenia dla właściciela hulajnogi elektrycznej? Skorzystaj z pomocy agentów ubezpieczeniowych CUK Ubezpieczenia, którzy porównują oferty wielu towarzystw. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://cuk.pl/.

Poprzedni artykułTermostat pokojowy – sposób na tańsze ogrzewanie
Następny artykułNa co zwrócić uwagę wybierając rolety ścienne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj