Nowoczesne hale stalowe to obiekty o bardzo szerokim zastosowaniu. Już dawno przestały nam się kojarzyć wyłącznie z magazynami i halami produkcyjnymi. Dziś coraz częściej hale stalowe to także hale handlowe oraz hale targowe, hale dla rolnictwa, ale także hale biurowe typu open space office oraz hale sportowe i obiekty, w których organizowane są różnego rodzaju imprezy okolicznościowe. Dlaczego hala stalowa to dobre rozwiązanie na przestrzeń do organizacji imprez okolicznościowych?

Dla miasta, dla przedsiębiorcy

Zacznijmy od kontekstu organizacji imprez okolicznościowych. Mówiąc o imprezach okolicznościowych mamy na myśli dwa typy imprez: imprezy organizowane przez miasta (powiaty, gminy, jednostki samorządowe itp.) oraz imprezy organizowane przez firmy. Te pierwsze to na przykład przygotowywane dla mieszkańców uroczystości organizowane z różnych okazji (rocznice, państwowe wydarzenia, święta), koncerty, jarmarki, spotkania ze znanymi osobami, sportowcami, wakacyjne imprezy dla rodzin, czy zabawy dla dzieci. Imprezy organizowane przez firmy to na przykład zamawiane wesela, imprezy urodzinowe, rocznicowe, integracyjne, warsztatowe. Hale stalowe mogą być doskonałymi obiektami dla jednostek samorządu terytorialnego do organizowania eventów dla swoich mieszkańców i turystów, jak i dla firm, które zarabiają na organizowaniu imprez odpłatnie. Dodajmy przy tym, że mogą to być obiekty o różnych układach konstrukcyjnych, obiekty jedno-, dwu-, lub wielonawowe, o dachach jedno-dwu lub wielospadowych, o różnej estetyce.

Dlaczego hala stalowa, a nie na przykład murowana?

Nowoczesne hale stalowe to obiekty funkcjonalne i estetyczne – wystarczy przejrzeć fachowe realizacje z ostatnich lat, by przekonać się, że hala stalowa wcale nie musi być mało eleganckim monoblokiem. No ale dlaczego zachęcamy do inwestycji akurat w halę stalową, a nie na przykład murowaną? Co takiego wyróżnia konstrukcje stalowe? Jak mówią nam przedstawiciele firmy Profix z Krakowa, budowa hali stalowej zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż budowa hali murowanej o podobnych gabarytach. Halę stalową łatwiej jest też w przyszłości rozbudować. Można też śmiało powiedzieć, że wymurowanie hali, w której organizowane będą różnego rodzaju imprezy, wraz z wykończeniem to zdecydowanie większe koszty. Trzeba przy tym pamiętać, że budowa hal stalowych wymaga niezbędnej precyzji, a tę wypracować można dzięki latom pracy. Dlatego też budową hal stalowych powinny się zajmować wyłącznie firmy, które specjalizują się w projektowaniu i wznoszeniu takich właśnie konstrukcji.

Poprzedni artykułCiągniki rolnicze idealne dla średnich i dużych gospodarstw
Następny artykułJakie umiejętności poszerza kurs ISO?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj