Termostat pokojowy to jedno z najbardziej podstawowych urządzeń pozwalających skutecznie kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. Nie tylko znacząco wpływa na zwiększenie wydajności instalacji grzewczej, ale również pomaga efektywnie zmniejszyć bieżące wydatki za ogrzewanie. Dlaczego warto więc zainwestować w termostat pokojowy i na jaki model należy zwrócić szczególną uwagę?

Do czego służy termostat pokojowy?

Regulator pokojowy nazywany również termostatem to urządzenie, którego zadaniem jest stałe utrzymywanie zadanej temperatury w wybranym pomieszczeniu. Tego typu sprzęt podłącza się bezpośrednio do systemu grzewczego, chociażby pieca, grzejnika, kotła albo ogrzewania podłogowego. Termostat swoje działanie opiera na aktualnym porównaniu obecnej temperatury pokojowej z tą, która zostaje indywidualnie ustawiona, po czym odpowiednio kompensuje jej działanie. Takie urządzenia są wyjątkowo łatwe w obsłudze i nie wymagają posiadania specjalistycznej wiedzy. Ponadto, regulacja właściwej temperatury na termostatach jest zdecydowanie dużo wygodniejsza oraz dokładniejsza, niż ręczne ustawianie ilości ciepła w tradycyjnych kaloryferach. Należy jednak szczególnie pamiętać, że tylko wybierając urządzenia najwyższej jakości, a także dbając o ich właściwą instalację można zapewnić sobie maksymalne poczucie komfortu.

Dlaczego warto stosować termostaty pokojowe?

Precyzyjna regulacja temperatury wewnątrz pomieszczeń pozwala przede wszystkim sporo zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Pod nieobecność domowników można bowiem znacząco zmniejszać temperaturę o kilka stopni tak, aby nie marnować dodatkowo wytwarzanego ciepła. Nie należy również zapominać, że odpowiednie ustawienie temperatury ma także korzystny wpływ na zdrowie oraz komfortowy sen. Warto więc pamiętać o właściwej regulacji termostatów przed pójściem spać. Dzięki instalacji regulatorów pokojowych można na bieżąco kontrolować ilość wyprodukowywanego ciepła we wszystkich pomieszczeniach oraz o każdej porze dnia i nocy.

Na jakie urządzenia do regulacji temperatury warto zwrócić uwagę?

Termostat eTouch Basic marki Etherma to niezwykle innowacyjne urządzenie wyposażone w nowoczesny ekran dotykowy. Dedykowany jest ogrzewaniom elektrycznym oraz wodnym (grzejniki elektryczne, ogrzewanie mieszane, podłogowe). Ten wyjątkowy łatwy w obsłudze sprzęt wyróżnia się zaawansowaną technologią, która pozwala w trybie bieżącym aktywnie zaoszczędzić energię. Tego typu termostat posiada dwa różnorodne programy grzewcze – ekonomiczny oraz komfortowy. Temperaturę można ustawiać osobno dla każdego trybu z przedziału 5-40°C. Urządzenie wyposażone zostało także w specjalną funkcję zapobiegającą przemarzaniu oraz w czujnik temperatury powietrza. Termostat eTouch Basic doskonale sprawdzi się w przypadku nowoczesnych oraz minimalistycznych wnętrz.

Poprzedni artykułUkład sprężonego powietrza – najważniejsze informacje
Następny artykułCzy użytkownik hulajnogi elektrycznej powinien wykupić ubezpieczenie OC?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj