Przenoszenie większej ilości towarów wiąże się z potrzebą sprawnego ich przemieszczania. Wykorzystując manipulator pneumatyczny można znacząco wpłynąć na efektywność przenoszenia paczek czy ładunków, a jednocześnie zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo załogi. Dlaczego więc warto zainwestować w manipulatory przemysłowe?

Manipulator pneumatyczny do przenoszenia ciężarów

Jeżeli w procesach logistycznych lub wytwórczych firma potrzebuje przetransportowania obiektów o większym ciężarze, warto zakupić manipulator pneumatyczny. Jest to urządzenie mające na celu wspomóc pracowników w przetransportowaniu obiektu o znacznej wadze z miejsca w którym się znajduje do tego w którym ma się znaleźć.

Manipulatory przemysłowe wykorzystywane są w wielu branżach. Od produkcji po świadczenie usług takich jak transport, rozładunek i załadunek czy warsztaty. Znacząco ułatwiają pracę, w której waga i gabaryt przedmiotu mają znaczenie. Wiąże się to z faktem, że nie zawsze istnieje możliwość przetransportowania danego ładunku za pomocą tzw. paleciaka, a nie w każdym zakładzie znajdują się pracownicy z uprawnieniami do wózków widłowych lub do samych urządzeń.

Co prawda manipulatory wymagają uprawnień, ale dają także możliwości wykorzystania ich w innych sytuacjach, gdzie paleciaki widlaki nie mają racji bytu.

Manipulatory przemysłowe pomagają w pracy

Ich zadaniem jest uproszczenie i zoptymalizowanie pracy. Niektóre obiekty byłyby niemożliwe do przetransportowania za pomocą ludzkich rąk, zwłaszcza w procesie produkcyjnym. Manipulator pneumatyczny umożliwia przenoszenie obiektu nie tylko w momencie potrzeby załadowania go np. do opakowania.

W trakcie procesów produkcyjnych obiekt czasami trzeba przekręcić, przemieścić z urządzenia do urządzenia, ustawić pod odpowiednim kątem, by móc dokonać inspekcji. Takie zabiegi nie byłby możliwe gdyby nie manipulatory przemysłowe, które pozwalają na stosunkowo dowolne przemieszczanie obiektu, który znajduję się w ich uchwycie.

Co ważne prócz swej funkcjonalności zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo użytkownikom. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym modułom sterującym użytkownik takiego manipulatora nie jest narażone na bezpośrednie uszkodzenie ciała wynikające z np. ręcznego przenoszenia obiektu.

Dodatkowo pozwala to na oszczędzenie organizmu pracowników, ponieważ manipulatory przemysłowe są urządzeniami bez wysiłkowymi dla ludzi. Oznacza to, że maszyna wykonuje za operatora wszystkie czynności w przypadku których musiałby użyć siły własnych mięśni, jak np. w paleciaku.

Zwiększ efektywność i bezpieczeństwo w swoim zakładzie z manipulatorami pneumatycznymi.

Poprzedni artykułJeszcze więcej wsparcia dla konstruktorów pojazdów
Następny artykułSystem jednego klucza – wygoda i bezpieczeństwo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj