Najwyższa skuteczność świetlna dzięki diodom Samsung LED CSP

Firma Samsung Electronics, światowy lider w zakresie zaawansowanych rozwiązań podzespołów cyfrowych, zaprezentowała innowacyjne diody LED w technologii fillet-enhanced chip-scale package FEC – LM101B, LH181B i LH231B, zapewniające najwyższą skuteczność świetlną.

Diody LED skonstruowane w technologii chip-scale package (CSP) nie były do tej pory szeroko stosowane w zwykłym oświetleniu ze względu na stosunkowo niski poziom skuteczności świetlnej w porównaniu z konwencjonalnymi diodami LED. Najnowsze osiągnięcie technologiczne firmy Samsung zapewnia najwyższą skuteczność modułu FEC, które z powodzeniem można stosować do większości powszechnie używanego oświetlenia LED, w tym do oświetlenia ogólnego, górnego, punktowego, w oprawach kubełkowych oraz do oświetlenia wiatowego i ulicznego.

Zmodernizowane diody LED FEC oparte są na najnowszej technologii CSP firmy Samsung, która tworzy ścianki z dwutlenku tytanu (TiO2) wokół bocznych powierzchni układu scalonego, aby skierować światło do góry. Technologia ta zapewnia znacznie wyższą skuteczność świetlną w porównaniu z tradycyjnymi diodami LED CSP, zapewniając jednocześnie większą elastyczność projektantom opraw oświetlenia. Ponadto, radykalnie zredukowany przesłuch pomiędzy sąsiednimi modułami umożliwia umieszczenie ich blisko siebie.

Opierając się na tych innowacjach, zmodernizowane moduły LED FEC osiągają najwyższy w branży poziom skuteczności świetlnej, aby sprostać jeszcze szerszemu zakresowi zastosowań oświetleniowych. Dioda CSP średniej mocy, LM101B, ma zwiększoną skuteczność, wynoszącą 205 lm/W (65 mA, CRI 80+, 5000K), co jest najwyższym wskaźnikiem w klasie średniej mocy LED CSP o mocy 1 W. LH181B o mocy 3W zapewnia najwyższą skuteczność świetlną w swojej klasie – 190 lm/W (350 mA, CRI 70+, 5000K), co stanowi ponad 10-procentową poprawę w porównaniu z poprzednią wersją. Moduł 5W LH231B oferuje z kolei 170 lm/W (700 mA, CRI 70+, 5000K), najwyższą w branży skuteczność dla klasy 5W.

Dzięki niewielkiej obudowie FEC opracowanej przez firmę Samsung i zredukowanemu przesłuchowi, LM101B szczególnie dobrze nadaje się do zastosowań w oświetleniu punktowym, gdzie moduły można gęsto umieścić na małej powierzchni emitującej światło. Samsung znacznie uprościł również montaż LM101B w porównaniu z innymi diodami CSP średniej mocy przez modyfikację pola kontaktowego elektrody.

Ponadto, LH181B pracuje przy maksymalnym natężeniu prądu 1,4A, dzięki czemu jest idealnym elementem opraw LED o dużej mocy, wymagających doskonałej gęstości światła.

Linia produktów Samsung FEC, obecnie produkowana masowo, jest dostępna w pełnym zakresie temperatur barwowych (CCT) i współczynnika oddawania barw (CRI). Samsung zaprezentuje pełen asortyment na targach Light + Building 2018 we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, w dniach 18-23 marca. Zapraszamy na stoisko В04, w hali 6.2, aby dowiedzieć się więcej o tych najnowocześniejszych rozwiązaniach podzespołów LED.

O firmie Samsung

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Poprzedni artykułŻywienie szyte na miarę koni – mniej zbóż, więcej włókna dla zdrowia i kondycji koni
Następny artykułEwolucja QLED TV, czyli co nowego zaoferują flagowe telewizory Samsung w 2018 roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj