Firmy kurierskie to dziś dziesiątki marek, ale klienci konsekwentnie wybierają głównie te najbardziej rozpoznawalne i doceniane za wysoką jakość usług – wśród nich jest DHL. Wysyłka paczki i obsługa kurierska realizowana przez tę markę może być zarówno tania jak i zaskakująco łatwa. Umożliwia to internet i złożenie zlecenia w trybie online.

Jak pokazuje ranking firm kurierskich opracowany przez platformę do zamówień KurJerzy.pl, DHL – jak i np. DPD czy InPost – to ścisła krajowa czołówka firm z branży. Klienci – zarówno detaliczni jak i B2B czy sklepy internetowe – doceniają m.in. terminowość obsługi, szybkość reakcji na zlecenia czy atrakcyjne cenniki usług. W przypadku DPD dużą rolę odgrywa dodatkowo rozpoznawalność tej marki.

DHL to niemieckie przedsiębiorstwo spedycyjne, które obsługuje połączenia w skali międzynarodowej. W Polsce charakterystyczne logo DHL – czerwone, dynamiczne, na żółtym tle – znane jest wśród klientów i firm od ponad 30 lat.

DHL nadanie paczki – procedura krok po kroku

Wysłanie przesyłki DHL jest proste i intuicyjne, a internet sprawia, że zamówienie kuriera DHL możliwe jest w ciągu kilkudziesięciu sekund. W pierwszym etapie przygotuj paczkę i zwróć uwagę m.in. na rzeczy, których kurier DHL przewieźć nie może – to nie tylko broń czy fajerwerki, ale również np. rośliny czy zwierzęta. Paczka powinna być wymiarami dostosowana do towaru – zwróć uwagę, by mała przesyłka nie znajdowała się więc w dużym kartonie nawet jeśli będzie zabezpieczona specjalną wewnętrzną folią. Po pierwsze: może być narażona na uszkodzenia. Po drugie: większe gabaryty paczki oznaczają podwyższenie ceny za przesyłki DHL.

Gdy opakowanie będzie gotowe, należy nakleić na karton czy kopertę etykietę z adresem odbiorcy. Całe zamówienie kuriera DHL możesz zrealizować przez KurJerzy.pl – wystarczy wpisać na stronie głównej wymiary i ciężar paczki, a następnie dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy. W ten sposób automat obliczy, jaka jest cena usługi DHL. Następnie wystarczy potwierdzenie złożenia zamówienia oraz opłacenie zlecenia, by zostało ono zarejestrowane do obsługi.

Jak sprawdzić, który tani kurier podejmie przesyłkę?

Nadanie paczki DHL online warto połączyć z analizą aktualnych cen wszystkich wiodących firm kurierskich. Wykorzystując platformę KurJerzy można sprawdzić, która marka zapewni szybkie przesyłki w danej lokalizacji i o określonym gabarycie. To szczególnie ważne, jeśli tani kurier to priorytet np. ze względu na dużą liczbę regularnych zleceń. Warto również przeanalizować, cenniki firm – nie tylko DHL – w [przypadku niestandardowego zlecenia np. ze względu na jego wymiary czy ciężar. Różnice mogą być znaczące i sięgać nawet kilkadziesiąt procent najniższej wartości. W takiej sytuacji zamów kuriera przez platformę internetową – masz pewność szybkiej usługi i ceny bez ukrytych kosztów. Dodatkowo, jeśli regularnie zlecasz przesyłki w ramach np. e-commerce, możesz skutecznie kontrolować cenniki firm kurierskich oraz możliwości podjęcia poszczególnych produktów.

Zamówienie kuriera DHL przez internet to duża oszczędność

Decydując się na zlecenie usługi kurierskiej dla DHL online oszczędzasz – nie tylko pieniądze, ale i czas. System szybkiego porównania cen i możliwość wskazania wybranej firmy kurierskiej przez internet ogranicza się do zaledwie kilku minut, po których otrzymujesz dokumenty do przekazania dla kuriera. W ten sposób procedura zamówienia DHL okazuje się znacznie szybsza niż standardowe usługi pocztowe czy stacjonarne przekazanie paczki do punktu odbioru.

Poprzedni artykułOd czego zacząć naukę języka włoskiego?
Następny artykułCo musimy wiedzieć o transformatorach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj