Żaluzje drewniane mogą stanowić dobrą alternatywę dla firan i zasłon.

Żaluzje w aranżacji wnętrza

Żaluzje stają się coraz popularniejszą alternatywą dla innych opcji osłaniania okna. Jeśli na przykład nie chcemy zasłon lub firan, a jednocześnie zależy nam na tym, żeby zasłonić okno, do wyboru mamy jeszcze rolety lub żaluzje. Mogą one przydać wnętrzu klasy i stylu. Będą stanowić element nie tylko o określonej funkcjonalności, ale także designerską ozdobę i część aranżacji wnętrza. Żaluzje drewniane są dobrą opcją w tych wnętrzach, gdzie tkaniny nie do końca nam pasują. Wtedy na przykład żaluzje drewniane 50mm będą prezentować się zgrabnie.

Funkcje żaluzji

Żaluzje drewniane stanowią ekskluzywny system osłon. Pozwalają one w bardzo precyzyjny sposób regulować dopływ światła do pomieszczenia, dopasowując go do potrzeb. Dzięki temu, możemy korzystać z ich funkcji zarówno w dzień jak i w nocy. Osłonią nas idealnie przed światłem dziennym, zapewniając w pomieszczeniu chłód oraz cień, a także przed miejskimi zanieczyszczeniami świetlnymi w nocy, które utrudniają sen. Warto dodać, że stanowią one także dodatkową izolację cieplną. Różne modele, spośród których z łatwością znajdziemy coś pasującego do naszego wnętrza, znajdziemy tutaj: https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html. Żaluzje są uniwersalne – duża kolorystyka drewnianych lameli ułatwia wpasowanie ich w aranżację, dzięki temu możemy powiedzieć, że mają one również funkcję dekoracyjną. Do wyboru zresztą mamy nie tylko kolor, ale również szerokość lameli – 25 mm lub 50 mm.

Zalety żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane łączą w sobie charakterystyczny design i funkcjonalność. Elegancki wygląd zawdzięczają wykonaniu z naturalnego drewna Baswood. Są one bardzo łatwe w montażu – montaż ten jest bezinwazyjny na ramie okiennej lub inwazyjny na ścianie, suficie lub we wnęce okienne. Nawet jeśli montowanie wymaga wiercenia, nie jest skomplikowane. Rynna górna zasłonięta jest drewnianą maskownicą, dzięki czemu cały mechanizm nie psuje designu.

W żaluzjach możemy też wybrać sposób sterowania – sterowanie ręczne, za pomocą pilota radiowego lub też za pomocą aplikacji do smartfona. Dzięki temu, żaluzje stają się częścią inteligentnego domu, możemy je zamknąć nawet po wyjściu, gdy na przykład wybiegaliśmy w pośpiechu. Posiadają one mechanizm samohamujący, dzięki czemu nie opadną bezwiednie, nie zostaną uszkodzone, gdy zasuniemy je zbyt gwałtownie. Kolejną zaletą jest fakt, że możemy o nie z łatwością zadbać – ich czyszczenie jest niezwykle proste, wystarczy sucha szmatka lub odkurzacz.

Kolejną zaletą żaluzji jest to, iż możemy dopasować je to każdego rodzaju okien – na małe, średnie oraz duże powierzchnie. Wykonywane są na wymiar, dlatego nie ma konkretnego rozmiaru, do którego musimy się „dopasować”. Jeśli chodzi o sam rodzaj żaluzji tu też mamy wybór miedzy modelem na drabince taśmowej lub sznurkowej.

Dzięki wszystkim cechom żaluzji drewnianych, bez trudu wybierzemy model, który będzie pasował do naszego wnętrza. Zindywidualizujemy go sobie według potrzeb. Żaluzje z powodzeniem zastąpią zasłony i firany, a w nowoczesnym wnętrzu będą nawet stanowić ciekawszą i bardziej pasującą alternatywę.

Poprzedni artykułJak kupić najtańsze ubezpieczenie OC samochodu – sprawdź kalkulator OC i AC
Następny artykułAutomatyka przemysłowa i korzyści z niej płynące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj