Rolety zewnętrzne do nowoczesnych elewacji - jakie wybrać?

Planując budowę domu często wybiera się rozwiązania, które mają zapewnić jak najwięcej światła. Duże okna i drzwi tarasowe tworzą spójną całość i zapewniają dopływ światła słonecznego w ciągu dnia, co korzystnie wpływa na termikę wewnątrz. Niemniej jednak czasami światła słonecznego jest zbyt wiele, dlatego warto wyposażyć się w rozwiązanie, które latem zniweluje nagrzewanie domu, a zimą zapewni mniejszy ubytek ciepła. Doskonałym wyborem są rolety termoizolacyjne.

Rolety do dużych przeszkleń – na jakie się zdecydować?

Powierzchnia rolety może dochodzić nawet do 7 m2, stąd to świetny wybór dla dużych przeszkleń. Oczywiście można zamówić nawet większe rolety niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że ich cena za ponadstandardowy rozmiar będzie wyższa. Do wyboru są rolety z polichlorku winylu bądź też aluminiowe. Trzeci wybór stanowią rzadziej spotykane rolety stalowe. Każda roleta zbudowana jest z pancerza i lameli, które są ułożone równolegle. Pod nimi może znajdować się warstwa termoizolacyjna z pianki poliuretanowej, dzięki czemu mają lepsze parametry i można uzyskać w domu niższy współczynnik oddawania ciepła. Biorąc pod uwagę cennik rolet, najkorzystniejszą opcją są te wykonane z polichlorku winylu, gdyż są najtańsze, z kolei najwięcej będziemy musieli zapłacić za modele stalowe. Ubytki ciepła mogą zmniejszyć się nawet trzykrotnie. Ponadto budowa rolety zapewnia również potrzebne wyciszenie od zewnętrznych hałasów, dzięki temu można zmniejszyć go nawet 0 14 db.

Oszczędność energii w sezonie grzewczym i lepsza klimatyzacja latem

Zastosowanie rolet zewnętrznych pozwala znacząco oszczędzić ilość energii, która ucieka przez mostki termiczne. W związku z zamontowaniem rolet i lepszym utrzymywaniem ciepła oszczędność może być na poziomie nawet 40%. Z kolei latem, gdy doskwiera upał rolety mogą doskonale ograniczać ilość promieni słonecznych przenikających do wnętrza. Dzięki temu można obniżyć temperaturę wewnątrz domu nawet o 10 stopni. Taka naturalna klimatyzacja jest nieodzowna w upalne dni przy ogromnych przeszkleniach w nowoczesnych budynkach. Oczywiście można zdecydować się również na mechanizm elektryczny opuszczania rolet lub nawet system inteligentnego domu. Dzięki temu rolety będą sterowane według panujących warunków atmosferycznych. Przykładowo w miejscach bardziej nasłonecznionych od południowej strony w okresie, kiedy słońce operuje najsilniej rolety będą automatycznie opuszczane, podobnie przy silnych wiatrach z określonego kierunku czy też opadach deszczu.

Rolety zewnętrzne, jakie mają jeszcze możliwości zastosowania?

Można również zdecydować się na rolety typu screen. Są to rolety tkaninowe, jednak nie jest to zwykła tkanina, gdyż w swoim składzie posiada polichlorek winylu oraz włókno szklane. Takie rolety są bardzo wytrzymałe, łatwo się je czyści i mogą ograniczać ilość światła słonecznego, jakie wpada do wnętrza domu. Ponadto można je idealnie dopasować do koloru elewacji. Wybór określonego rodzaju rolet zależny jest w dużej mierze od tego czy zależy nam na ochronie przed słońcem i lepszych parametrach termoizolacyjnych czy głównie na aspekcie estetyki i większego komfortu.

Poprzedni artykuł7 cech solidnej firmy spedycyjnej
Następny artykułSystemy sygnalizacji pożaru dla małych obiektów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj