Zakup używanego samochodu można sfinansować na kilka sposobów, w tym za gotówkę lub w formie umowy leasingowej. Która z tych opcji jest lepsza? Przed sfinalizowaniem transakcji warto wziąć pod uwagę plusy i minusy obu tych rozwiązań.

Używane auto za gotówkę – co trzeba wiedzieć?

Większość kierowców w Polsce decyduje się na kupno używanego samochodu ze względu na cenę, która jest znacznie niższa niż ma to miejsce w przypadku nowych pojazdów. Gotówka to bardzo popularna forma finansowania takiego zakupu odznaczająca się przede wszystkim wygodą. Kupujący ponosi wydatek tylko raz i jedynie on figuruje w dowodzie rejestracyjnym jako właściciel pojazdu. Może auto w dowolnym momencie sprzedać, co jest dość częste, gdy na horyzoncie pojawia się atrakcyjna oferta. Minus jest tu jednak taki, że zazwyczaj na samochód trzeba wydać całe oszczędności albo przynajmniej znaczną ich część, co dla wielu osób jest po prostu nie do zaakceptowania.

Używane auto w leasingu – najważniejsze informacje

Konsumencki leasing na samochód używany wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród osób planujących zakup pojazdu. Eksperci z serwisu Używane Jak Nowe wskazują na liczne zalety tego rozwiązania. W tym przypadku cena zakupu samochodu jest zazwyczaj niższa, niż przy wariancie gotówkowym, ponieważ firmy leasingowe ściśle współpracują z motoryzacyjnymi koncernami. To pozwala na proponowanie klientom korzystnych stawek. Po zakończeniu umowy kierowca ma prawo wykupić pojazd na preferencyjnych warunkach, co w wielu sytuacjach może się okazać bardzo opłacalnym przedsięwzięciem. Leasing konsumencki daje ponadto możliwość częstych zmian aut, a nie każdy lubi się przywiązywać do jednego samochodu na wiele lat. W zamian za miesięczne raty klient zyskuje profesjonalne wsparcie ze strony firmy leasingowej.

Przy leasingu konsumenckim kierowca musi brać poprawkę na to, że nie jest właścicielem samochodu. Poza tym w odniesieniu do aut używanych obowiązują ograniczenia dotyczące ich wieku. Konieczne jest też uiszczenie czynszu inicjalnego.

Poprzedni artykułO tym pamiętaj zanim kupisz używane auto!
Następny artykułCzy warto kupić auto z napędem na cztery koła?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj