Bez względu na długość pokonywanej trasy, dobra widoczność jest konieczna, by zapewnić sobie bezpieczną i komfortową jazdę samochodem. Obecne na rynku wycieraczki szkieletowe zaczynają być wypierane przez modele płaskie. Jakie zatem są zalety tych nowych piór wycieraczek?

Jakość czyszczenia i wytrzymałość

Budowa wycieraczek szkieletowych nie gwarantuje długoletniej, dokładnej pracy. Już po kilku miesiącach przestają one odpowiednio mocno przylegać do przedniej szyby i nie doczyszczają jej. Przez to powstają nieestetyczne smugi, które utrudniają widoczność. Warto też wspomnieć, że niektóre części tego typu modeli są metalowe. Pióra narażone są z ich powodu na rdzewienie i konieczność częstszych wymian. Wycieraczki płaskie z kolei wykonane są z plastiku (lub są nim pokryte), co pozwala uniknąć korozji. Dodatkowo, dzięki równomiernemu dociskowi do szyby, bardzo dokładnie ją myją i nie pozostawiają smug czy zacieków.

Nowoczesna technologia Hydroconnect

Wyżej wymienione zalety to nie wszystkie, które można przypisać wycieraczkom płaskim. Francuska firma Valeo, lider na rynku światowym, wprowadziła nową serię piór wycieraczek Hydroconnect (więcej na stronie https://www.valeoservice.pl/). Technologia ta pozwala na szybki montaż i gwarantuje skuteczne działanie produktu bez względu na warunki atmosferyczne czy prędkość jazdy. Ich wyroby przechodzą szereg testów, począwszy od prototypów po produkcję i opakowanie, dlatego wytrzymałość oraz sprawność wycieraczek jest dokładnie sprawdzona. Co więcej, system multiconnection umożliwia założenie piór w 96% modeli aut. W opakowaniu znajdują się trzy moduły pozwalające na instalację w wybranych samochodach. Założenie jest szybkie i proste, gdyż producent wprowadził system typu „click”. Należy też wspomnieć o niespotykanych cechach wycieraczek płaskich Valeo, a mianowicie technologii Flat Blade. Polega ona na specyficznym kształcie oraz właściwościach aerodynamicznych, które usprawniają czyszczenie szyb podczas dużych prędkości czy niekorzystnych warunków pogodowych. Kolejną zaletą wycieraczek z serii Hydroconnect są asymetryczne spojlery, które gwarantują 100% przylegania i mocny docisk do szyby.

Który rodzaj wycieraczek wybrać?

Jeśli na co dzień nie pokonuje się długich tras, to wycieraczki szkieletowe powinny wystarczyć. Dobrze jednak pamiętać o tym, że grozi im rdza i konieczna będzie dosyć częsta wymiana. Wycieraczki płaskie nie są narażone na skorodowanie elementów i lepiej doczyszczą szybę przednią. Warto rozważyć ich zakup, ponieważ koszty z pewnością zwrócą się po niedługim czasie, a widoczność zdecydowanie się poprawi. Ich montaż wpłynie na jakość oraz bezpieczeństwo jazdy. Valeo od lat działa na rynku motoryzacyjnym i dostosowuje się do obecnych potrzeb klientów oraz trendów. Założenie piór wycieraczek tej firmy zapewni nie tylko komfort użytkowania dzięki nowoczesnej technologii, ale również pewność, że produkt będzie służył przez długie lata.

Poprzedni artykułProsty recykling w kilku krokach
Następny artykułWęgiel brunatny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj