Nowoczesne usługi transportowe umożliwiają korzystanie z samochodów bez konieczności posiadania ich na własność. Bardzo dużą popularnością cieszy się wynajem aut na doby – to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują pojazdu na kilka czy kilkanaście dni.

Samochód na doby – jaki jest okres najmu?

W PANEK CarSharing najkrótszy czas najmu wynosi 24 godziny. Samochód na doby można wynająć z reguły na maksymalnie 30 dni, niemniej wszystko zależy od konkretnej wypożyczalni. Przed podpisaniem umowy trzeba koniecznie zapoznać się z regulaminem najmu obowiązującym w danej firmie.

Samochód na doby – gdzie wynająć?

Wypożyczalnie samochodów funkcjonują na terenie całego kraju, przy czym duże miasta to główne ośrodki, w których można wynająć auto na doby. Gdańsk jest świetnym przykładem miasta, gdzie jest ogromny popyt na omawianą usługę. W celu znalezienia odpowiedniego usługodawcy warto porównać różne oferty pod kątem zawartości oraz ceny. Obecnie jest to konkurencyjny rynek, dlatego każdy chętny znajdzie optymalne rozwiązanie.

Samochód na doby – udogodnienia dla kierowców

Wynajem samochodów na doby jest usługą adresowaną do osób prywatnych i klientów biznesowych. Część wypożyczalni umożliwia zwrot pojazdu w innym mieście, niż został on wynajęty, a także wyjazd nim za granicę. Na ogół da się też dopisać do umowy drugiego kierowcę czy wypożyczyć fotelik dla dziecka.

Samochód na doby – o czym należy pamiętać?

Kierowca wypożyczający samochód na doby musi pamiętać o tym, że ponosi odpowiedzialność za pojazd. Auto należy zwrócić w stanie czystości nie gorszym niż podczas wydania. Sporo firm oferuje klientom specjalne pakiety ochronne zapewniające np. dodatkowe ubezpieczenie czy zwalniające najemcę z konieczności czyszczenia samochodu.

Samochód na doby – od czego zależy cena wynajmu?

Stawki za wynajem samochodów na doby są bardzo zróżnicowane. Ostateczna cena to wypadkowa licznych czynników takich jak m.in. model i marka pojazdu, wartość samochodu, długość najmu, dodatkowe opcje itp.

Poprzedni artykułSkup aut Bydgoszcz – czy sprzedaż auta do skupu się opłaca?
Następny artykułJak wybrać butlę gazową? O czym trzeba pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj