Wyzwanie logistyczno-finansowe, jakie zawierają w sobie wycieczki szkolne zagraniczne, może przytłaczać nawet wprawiony sztab nauczycieli. Checklista rzeczy do zorganizowania, zarezerwowania, czy zabezpieczenia wydaje się ciągnąć bez końca.

Przygotowania należy rozpocząć od jasnego określenia celu wyprawy i miejsca docelowego, które będzie ciekawe dla uczestników. Mając wyznaczony kierunek, należy odpowiedzieć na szereg pytań, stanowiących kanon dobrej organizacji szkolnych imprez turystycznych za granicą. Spróbujemy pokrótce nakreślić najważniejsze kwestie, których nie można pominąć, aby wyjazd był nie tylko bezpieczny, ale także atrakcyjny dla młodzieży. Wycieczka klasowa zagraniczna ma ogromny potencjał do integracji uczniów oraz dostarczenia im szeregu wrażeń okraszonych kreatywną edukacją, lecz musi być przygotowana bardzo starannie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Wycieczka klasowa zagraniczna- co należy wiedzieć przez wyruszeniem w drogę?

Mając wybrany kierunek, należy dokładnie zapoznać się z lokalnymi uwarunkowaniami społeczno-kulturowymi. Które miejsca odwiedzimy i w jakiej kolejności? Kto odpowiada za przygotowanie merytoryczne i ciekawe opowiedzenie uczniom o poszczególnych zabytkach? Czy robimy to własnym sumptem, czy korzystamy z usług lokalnych przewodników? W tej drugiej opcji należy wyznaczyć osobę, która będzie w stanie zająć się tłumaczeniami z danego języka.

Kwestie organizacyjne wiążą się także z mniej przyjemną częścią – umowami, ubezpieczeniami, ustalaniem i zbieraniem płatności. Powinniśmy dokonać dokładnej analizy przygotowanego budżetu, uwzględniając możliwe sytuacje nieprzewidziane. Wycieczki szkolne zagraniczne muszą być zabezpieczone odpowiednim ubezpieczeniem medycznym, które zapewni pomoc na miejscu na okoliczność wypadku.

Dalej przechodzimy do kwestii transportu zarówno do punktu docelowego, jak i na miejscu. Wycieczki objazdowe do państw europejskich najlepiej odbywać w autokarze, który zapewnia komfort i niezależność. Ilu kierowców jest przewidzianych na daną trasę? Czy w momencie awarii pojazdu będziemy w stanie w szybkim czasie zapewnić autokar zastępczy?

Każda wycieczka klasowa zagraniczna musi także posiadać regulamin, który doprecyzuje wszystkie kwestie organizacyjne i zobowiąże uczestników do ich przestrzegania. Znajdą się tam postanowienia odnośnie zasad zakwaterowania, organizacji czasu wolnego, harmonogramu wyjazdu, zakazów obowiązujących w danym państwie i postanowień wewnętrznych odnośnie zachowań niepożądanych i ich konsekwencji.

Wycieczki szkolne zagraniczne- czy warto je organizować na własną rękę?

Powyższa lista pytań stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej w procesie przygotowań, jakich wymaga każda wycieczka klasowa zagraniczna. Organizowanie wszystkiego samemu może wiązać się z dużym stresem, rodząc ryzyko błędów. Często okazuje się, że dużo bardziej ekonomiczne, przyjemne i bezstresowe staje się skorzystanie z oferty biura turystycznego, które specjalizuje się w organizacji wycieczek szkolnych. Horyzont to biuro z pasją, które daje wachlarz możliwości w celu zapewnienia uczniom niezwykłych przeżyć, łącząc zarazem walory edukacyjne. Wszystkie wycieczki szkolne zagraniczne, które prowadzimy od lat, charakteryzują się przemyślanym harmonogramem, dostosowanym do konkretnej grupy wiekowej. Nic nie pozostawiamy dla przypadku, a planowana spontaniczność gwarantuje bezpieczeństwo i przewidywalność każdego wyjazdu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na wycieczki szkolne zagraniczne, którą doceniły już dziesiątki współpracujących z nami szkół. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie horyzont.net.pl.

Poprzedni artykułFord Fiesta Active – świetne auto do jazdy miejskiej i nie tylko
Następny artykułDobrze doinwestowana pieczarkarnia gwarancją na odpowiedni zysk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj