Prowadzenie własnej działalności wiąże się również z dużymi kosztami. Inwestycja w samochód, który będzie dostosowany do profilu firmy często jest nieopłacalna i niewygodna dla przedsiębiorcy. Minusem jest nie tylko wydatek związany z kupnem auta, ale również z jego eksploatacją oraz przechowywaniem. Korzystniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu od sprawdzonej i profesjonalnej wypożyczalni.

1. Samochód w idealnym stanie

Zakupienie samochodu dostawczego dla własnej firmy wiąże się nie tylko z kosztem zakupu, ale również eksploatacji. Użytkowanie jednego auta przez kilka lat z pewnością doprowadzi do konieczności wymiany na lepszy model. Wypożyczalnia samochodów dostawczych oferuje auta zawsze sprawne, które są pod opieką fachowców. Dodatkowo po zakończeniu umowy można podpisać kolejną, wybierając dowolny inny samochód. Plusem są również korzyści pochodzące z rabatów dla stałych klientów.

2. Auto dopasowane do potrzeb firmy

Zamówienie specjalnie wyposażonego modelu w salonach samochodowych to kolejne wydatki, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wypożyczenie auta, które będzie spełniało wszystkie oczekiwania. Niektóre wypożyczalnie oferują swoim klientom bezpłatne dodatkowe wyposażenie pojazdu. To ogromna zaleta, dzięki której użytkowanie auta będzie wygodne i jednocześnie będzie spełniało swoją rolę.

3. Zdolność kredytowa na tym samym poziomie

Wiele firm musi zapożyczyć się, by kupić samochód dostawczy. To zdecydowanie obniża zdolność kredytową, która może być potrzebna w celu realizacji innych pomysłów i inwestycji. Wypożyczając auto dostawcze nie trzeba obawiać się obciążenia przedsiębiorstwa. To również korzyść dla firm, które dopiero rozpoczęły swoją działalność oraz nie posiadają zdolności pozwalającej na zaciągnięcie kredytu na auto lub skorzystanie z leasingu. Niektóre wypożyczalnie zawierają umowy nawet z tymi firmami, które wykazują niskie dochody.

4. Wypożyczenie a koszty firmy

Zawarcie umowy z wypożyczalnią samochodów dostawczych pozawala wpisać w koszty prowadzonej działalności kwoty związane z użytkowaniem tego auta. Dzięki temu zmniejsza się wysokość należnego podatku. Niewątpliwą zaletą jest również uniknięcie jednorazowej wpłaty do Urzędu Skarbowego, którą uiścić należy po zakupie pojazdu.

5. Wypożyczalnia samochodów dostawczych – oferta dla małych i dużych firm

Wypożyczenie samochodu dostawczego to korzystne rozwiązanie dla startup’ów, ale też dla prężnie rozwijających się przedsiębiorstw, które w krótkim czasie muszą powiększyć firmową flotę, by utrzymać płynność w funkcjonowaniu działalności. Minimum formalności oraz dostarczenie samochodów pod wskazany adres jest niezwykle wygodną opcją.

Poprzedni artykułOgrodzenie przenośne i tymczasowe – kiedy jest wykorzystywane?
Następny artykułKomputery all-in-one od Apple – Krótka historia i poradnik zakupowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj