Każda firma, która magazynuje towar, boryka się z podstawowym problemem. Jak zmieścić dużą ilość towaru, na małej przestrzeni? Dzięki pewnym rozwiązaniom może się to udać i zapewnić nam dobrą organizację. Gdy wyposażamy magazyn, zwracamy szczególną uwagę na regały, ich zasięg, szerokość, solidność, pakowność oraz przestrzeń między półkami. Nie mniej ważnym elementem są wózki widłowe, które dostarczają towar oraz ułożą go na odpowiedniej półce.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni wózek widłowy ?

Zanim ustawimy regały, sprawdźmy, jaka powinna być szerokość alejek, po których będą się poruszać wózki widłowe. Każda wolna przestrzeń jest bardzo cenna i nie można jej marnować. Możemy znaleźć wózki widłowe, które nie potrzebują wiele miejsca do poruszania się, obracania oraz podnoszenia i opuszczania ładunków. Są ergonomiczne i wydajne, a takie, które potrzebują mało przestrzeni, możemy znaleźć na https://wdx.pl/wozki-widlowe/.

Wysokość, na jaką wózki widłowe mogą podnosić towary, też nie jest bez znaczenia. Wózki wysokiego składowania mogą unosić ładunek nawet do 14 metrów, co gwarantuje dużą wydajność. Parametry udźwigu powinny być dostosowane do towarów, materiałów, które będą przewożone. Ze względu na bezpieczeństwo powinniśmy na to szczególnie zwracać uwagę. Przy tak wielu możliwościach i różnym tonażu nawet do 2,5 tony, jest możliwe dobranie odpowiedniej maszyny, która będzie bezpiecznie służyła w naszej firmie.

Rodzaje wózków widłowych.

Wyróżniamy wózki gazowe, które zalecane są do stosowania na otwartych przestrzeniach i nie mogą być zamykane w halach. Istnieją też wózki napędzane olejem napędowy i są to wózki spalinowe. Jednak najbardziej popularne są wózki elektryczne, do których napędzania służy akumulator. Rozwiązanie elektryczne wydaje się najodpowiedniejsze, bo nie emituje spalin, ma dość długą żywotność, a akumulator można w wygodny i łatwy sposób naładować.

Ze względu na zastosowanie, możemy wyróżnić wózki widłowe podnośnikowe. Ich cechy głównie skierowane są na transport góra-dół oraz przód-tył. Natomiast wózki widłowe boczne będą wygodniejsze w wąskich alejkach. Na terenie otwartym, czy na palcu budowy sprawdzą się wózki widłowe terenowe, bo dobrze dadzą sobie radę, jeżdżąc po trudnym podłożu. Wózki widłowe wysokiego składowania, są popularne ze względu na swoją doskonała skrętność. W magazynach o dużej ilości towaru są niezbędne, a wygodne manewrowanie zdecydowanie ułatwi pracę. W przemyśle ciężkim najczęściej spotyka się wózki widłowe kontenerowe o dużej ładowności.

Jak dostosować wózki widłowe do potrzeb naszej firmy ?

Firmy charakteryzują się różną specyfiką pracy i wystarczy zmiana jednego elementy, by maszyna była indywidualnie dopasowane do jej potrzeb. Możemy zamontować uchwyty do beczek, chwytaki do drewna, złomu lub AGD, co zdecydowanie podniesie bezpieczeństwo i szybkość pracy. Dopięte pługi śnieżne, czy chwytak do makulatury, pomoże przy organizacji i porządkowaniu placu.
Maszyny bardzo pomagają w funkcjonowaniu naszej firmy, ale nie możemy zapomnieć o czynniku ludzkim. Przestrzeganie zasad obsługi maszyn, odpowiednia konserwacja oraz rzetelne szkolenia, powinny być podstawą do bezpiecznego użytkowania każdego urządzenia.

Poprzedni artykułKogeneracja a ochrona środowiska
Następny artykułCiekawa historia wag

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj