Urządzenie, dzięki któremu skorzystasz bezpiecznie, komfortowo i oszczędnie z wody użytkowej w swoim domu

Korzystanie w wody użytkowej wydaje się banalnie proste. Wystarczy odkręcić kurek i życiodajna ciecz płynie nieograniczony strumieniem. Jednak, abyśmy mogli bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw instalacji wody użytkowej, musi być w niej zachowane odpowiednie ciśnienie. Zapewniają to reduktory ciśnienia wody, których zły dobór może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia elementów instalacji, ale również do wzrostu kosztów eksploatacyjnych.

Do czego służy reduktor ciśnienia?

Reduktor ciśnienia spełnia jedno podstawowe zadanie, a mianowicie ma zabezpieczyć instalacje wody użytkowej przed za dużym ciśnieniem pojawiającym się w sieciach wodociągowych. W zależności od konkretnego kraju, regionu, a nawet pory roku wartość takiego ciśnienia może być różna. Dzięki reduktorom możliwa jest redukcja ciśnienia wejściowego do odpowiedniej wartości ciśnienia wyjściowego, a także zapewnienie jego stałego poziomu bez względu na wielkość strumienia przepływu wody w instalacji.

Skuteczne sterowanie ciśnieniem

Reduktory ciśnienia w Air-Com.pl doskonale nadają się wszędzie tam, gdzie ciśnienie w instalacji jest większe niż wartość, jak powinna zasilać instalację oraz wszelkie urządzenia z nią związane. Częścią roboczą w reduktorze jest specjalnie wykonana membrana. Reduktory, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia regulacyjne, w których elementy pomiarowe pobierają energię od cieczy i generują siłę potrzebną do przestawienia części nastawczej. Reduktory są zbudowane z zaworu redukcyjnego oraz siłownika, który podczas wzrostu ciśnienia umożliwia otwarcie lub zamknięcie zaworu. Takie rozwiązanie pozwala skutecznie sterować ciśnieniem wyjściowym w instalacji wodnej, dzięki czemu korzystanie z niej jest bezpieczne dla użytkowników.

Kiedy się przyda?

Reduktor ciśnienia jeszcze jakiś czas temu nie był obowiązkowym elementem instalacji, jednak obecnie jest on coraz częściej montowany w systemie wodnym. Sprawdzi się on szczególnie w momencie, gdy ciśnienie spoczynkowe w układzie jest większe niż 5 barów, gdy ciśnienie robocze jest większe od dopuszczalnego w danej instalacji, gdy ciśnienie przed zaworem bezpieczeństwa jest większe niż 80 proc. poziomu ciśnienia spoczynkowego oraz gdy istnieje ryzyko pojawienia się czasowego nadciśnienia roboczego.

Tanio, komfortowo i bezpiecznie

Reduktory ciśnienia mają wiele zalet. Oprócz tego, że zapewniają ochronę instalacji wodnej oraz urządzeniom z nią powiązanym, dodatkowo zapewniają spore oszczędności pod względem zużycia wody użytkowej. Gdy w reduktorze ustawione jest niskie ciśnienie, wówczas mniej wody będzie wypływać z punktu poboru. Może to mieć duże znaczenie podczas codziennych i częstych czynności takich, jak np. mycie rąk, branie prysznica czy też zmywanie brudnych naczyń pod kranem. Bez wątpienia więc reduktory to urządzenia bardzo potrzebne w każdym gospodarstwie domowym, zapewniające bezpieczeństwo, komfort oraz niskie koszty użytkowania bieżącej wody.

Poprzedni artykułJak skutecznie chronić się przed słońcem w ogrodzie?
Następny artykułZanim zdecydujesz się na klimatyzację do domu w Warszawie…

1 KOMENTARZ

  1. Właśnie zastanawiam się nad zastosowaniem reduktora ciśnienia w moim domu. Chyba najbardziej przekonuje mnie fakt, że dzięki rozwiązaniu zauważa się skutki w postaci oszczędności. Po co płacić więcej, skoro można mieć taniej. Myślę, że w najbliższym czasie skonsultuję się ze specjalistą, który pomoże dobrać mi reduktor odpowiednio do mojej instalacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj