Duża łazienka daje duże możliwości aranżacyjne. To świetny materiał projektowy, który pozwala na zastosowanie nawet najbardziej śmiałych pomysłów. Gwarancją sukcesu jest dobrze przemyślany projekt, uwzględniający nasze upodobania. Funkcjonalność zapewnią nam odpowiednio dobrane meble, sprzęty i armatura łazienkowa.

W dużej łazience można puścić wodze fantazji. Znajdzie się tu miejsce na aranżacje kwiatowe, fotel lub szezlong, szafę, a nawet garderobę. Taka łazienka może stać się centrum rozrywki i relaksu. Bez problemu można powiesić na ścianie duży telewizor i zastosować system nagłośnieniowy, który umożliwi relaks w wannie przy ulubionej muzyce. Całość dopełni ergonomiczna armatura łazienkowa.

Łazienka z dwoma strefami

Duża przestrzeń łazienki umożliwia wydzielenie w niej dwóch stref: mokrą i suchą. Pierwsza to miejsce na umywalkę z designerską armaturą łazienkową, WC, bidet lub zestaw sanitarny, a także wannę lub kabinę prysznicową z deszczownicą zapewniającą relaks. Właściciele dużych łazienek często decydują się umieszczenie w niej wanny i prysznica, zwłaszcza, jeśli domownicy nie są zgodni, co do wyboru jednego z tych elementów, a miejsca przecież jest pod dostatkiem. Modnym rozwiązaniem są dwie umywalki w łazience, niezwykle ułatwia to poranną i wieczorną toaletę, gdy w domu mieszkają co najmniej dwie osoby. Druga zaś służy do relaksu i przechowywania kosmetyków, a także innych potrzebnych akcesoriów. Urządzając łazienkę dwustrefową należy pamiętać o tym, żeby zachować spójność stylistyczną.

Armatura łazienkowa na dużym metrażu

Armatura łazienkowa powinna charakteryzować się funkcjonalnością, tak żeby codzienne korzystanie z niej sprawiało nam przyjemność. Ciekawą propozycją są zestawy natryskowe, w których kokpit jest zintegrowany z całością, a do tego jego górna część może pełnić funkcję półki na kosmetyki. Dzięki temu nie musimy szukać ich, kiedy są nam potrzebne i możemy skupić się na czerpaniu przyjemności z kąpieli. Niezwykły komfort zapewnią zestawy z panelem sterowania pochylonym w kierunku użytkownika pod kątem 40 stopni. Warto wspomnieć tutaj zestaw natryskowy Discovery, firmy Kludi. Oprócz tego sterowanie pokrętłami powinno odbywać się w sposób intuicyjny dla użytkowników w każdym wieku. Spełnienie tego warunku nie jest proste, dlatego należy wybierać armaturę łazienkową producentów z wieloletnim stażem na rynku, którzy w naturalny sposób potrafią spełnić oczekiwania klientów.

Poprzedni artykułWłasny samochód czy wynajmowany? Na co się zdecydować?
Następny artykułFotowoltaika dla domu – dlaczego warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj