Świetlówki kołowe – czym są i do czego służą?

Kwestie związane z oszczędzaniem energii nabierają obecnie dużego znaczenia. Dzięki coraz bardziej nowoczesnym rozwiązaniom można w znacznym stopniu zredukować zużycie prądu. Do takich rozwiązań należą świetlówki kołowe.

Świetlówki kołowe – co to takiego?

Świetlówki kołowe to rodzaj świetlówek liniowych. Należą do najwyższych klas energetycznych – A i B. Występują w rozmaitych wariantach, jeśli chodzi o temperaturę barwową. Od tradycyjnych żarówek odróżniają je trzy kluczowe aspekty. Po pierwsze: luminacja jest w nich mniejsza, co pozwala na uzyskanie bezcieniowego oświetlenia. Po drugie: są zdecydowanie trwalsze – świecą od 6 do 15 razy dłużej, okres ich ważności wynosi nawet do 10-12 lat. Po trzecie: zużywają mniej energii, co pozwala na oszczędności rzędu 60-80 procent.

Świetlówki kołowe – pozostałe zalety

Świetlówki kołowe, takie jak np. kołowe lampy Philips (MASTER TL5 Circular i pozostałe modele) dostępne w sklepie z oświetleniem Centrum Światła, są lekkie i wytrzymałe. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ze względów praktycznych lub estetycznych montaż świetlówki o innym kształcie nie wchodzi w rachubę. Pięknie oddają barwy, cechuje je idealny rozsył światła. Ich kształt daje niemałe pole do popisu w zakresie projektowania systemu oświetleniowego i rozkładu światła.

Świetlówki kołowe – przykłady zastosowań

Świetlówki kołowe to rodzaj oświetlenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu – na użytek prywatny, profesjonalny i półprofesjonalny. Z uwagi na swój kształt nadają się praktycznie do wszystkich okrągłych lamp stosowanych do oświetlania domów, mieszkań, biur czy innych przestrzeni. Znakomitym przykładem branży, która docenia atuty świetlówek kołowych, jest gastronomia. Świetlówki kołowe są też często spotykane m.in. w hotelach, salach konferencyjnych czy obiektach użyteczności publicznej. Decydując się na montaż świetlówek kołowych, należy pamiętać o tym, że nie poleca się ich tam, gdzie światło zapalane jest tylko na chwilę. Najbardziej efektywne energetycznie są wtedy, gdy działają minimum godzinę.

Poprzedni artykułCzy warto kupić gramofon?
Następny artykułWymiana czy regeneracja silników hydraulicznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj