Arkusze transportowe typu Slip Sheet są alternatywą dla standardowych palet drewnianych.

Świetnie sprawdzają się one w transporcie kontenerowym jak i krajowym. Na czym polega ich fenomen?

Slip Sheet czy paleta? Wybór jest prosty!

Arkusze mogą obniżyć koszty transportu nawet o 50%! Mogą mieć dowolny wymiar i nie wymagają szczególnych zmian w działaniu firmy. Standardowe arkusze Slip Sheet mają wielkość typowej palety i specjalne uchwyty – aby móc z nich korzystać, wystarczy wyposażyć wózki widłowe w urządzenia typu „PUSH – PULL” lub „ROLLERFORKS” i… gotowe!

Wprowadzając to rozwiązanie, oszczędzamy nie tylko na kosztach przewozu towarów, lecz także na wykorzystaniu powierzchni magazynowej i transportowej. Waga Slip Sheet to około 10% ciężaru palety, a na jednym miejscu paletowym można zmieścić nawet 1000 takich arkuszy transportowych. Mają także znacznie mniejsze koszty eksploatacji i obsługi niż palety – nie wymagają wymian, napraw, impregnacji czy fumigacji. Brzmi zachęcająco? To nie wszystko! Arkusze transportowe są przyjazne ludziom i środowisku!

Wykonane są z wysokiej jakości, specjalnego kartonu, który zabezpieczony jest przed wilgocią. Jednocześnie spełniają wszelkie wymogi higieniczne, co pozwala na wykorzystywanie ich także w przemyśle spożywczym czy farmaceutycznym.

Są przyjazne zarówno dla środowiska, jak i człowieka – nie posiadają niebezpiecznych drzazg czy gwoździ, mogą być podane recyklingowi w 100% i zmniejszają emisję CO2 i wycinkę drzew. Drewniane palety zajmują 1/8 przestrzeni ciężarówki – decydując się na Slip Sheet możesz wypełnić tę przestrzeń dodatkowym towarem i zmniejszyć ilość wykorzystywanych samochodów.

Jeśli chodzi o wymiary to:

  • najczęściej występuje w wymiarach europalety lub palety przemysłowej
  • 800+60 x 1200+60mm
  • 1000+60 x 1200+ 60mm
  • w zależności od potrzeb klienta dostępny w innych wymiarach

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Pro-trans.pl z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim.

Poprzedni artykułCzym są wiertnice pionowe i w jaki sposób się je wykorzystuje?
Następny artykułJak zaplanować wizytę biznesową kontrahentów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj