Obserwując siebie nawzajem, dochodzimy do wniosku, że żyjemy w czasach dobrych przemian. Człowieka coraz mniej ogranicza, poznaje lepiej siebie i chętnie o tym rozmawia z innymi. Także sfera seksualności przestała być tematem tabu, o którym wstyd rozmawiać. To dobre zjawisko, bo jest to naturalny składnik osobowości i od niego też zależy zdrowie całego organizmu. Warto też przestać brać wszystko na poważnie, szczególnie w tym temacie.

Przyznawanie się do swoich potrzeb to nie wstyd

Seksualność jest nierozerwalna z całą psychiką człowieka. Lata tradycyjnego wychowania i pruderii próbowały wszystkim narzucić przeświadczenie, że to coś wstydliwego i że nie należy o tym mówić. A czerpanie z tego przyjemności? To było coś nie do pomyślenia! Celowo erotykę utożsamiano z wulgarnością, a przecież to dwie różne sprawy.

Każdy ma swoje potrzeby seksualne. Jedni większe, drudzy mniejsze. Jedni wolą zwyczajność, a inni wesołe urozmaicenia. Do nadania sferze intymnej innego smaku służą gadżety i zabawki erotyczne, które nabywa się w dobrych sklepach, takich jak Sex Shop Sylwetka. W takich miejscach można zaopatrzyć się nie tylko w masturbator czy dildo, ale również w mnóstwo ciekawych zabawek, kosmetyków czy elementów zmysłowej bielizny.

Czasem w pożycie intymne wkrada się rutyna. Takie zjawisko często występuje u par z długim stażem. Jest to niebezpieczne, bo osoba nieświadoma może odnieść wrażenie, że problem tkwi w niej samej albo co gorsza – w partnerze. Takie zjawisko czasem jest naturalne i dlatego warto podjąć decyzję o ubarwieniu swojego życia erotycznego.

Jak opanować poczucie zażenowania?

Niektórym wydaje się, że kupowanie czegokolwiek w sklepie erotycznym to wstyd. Potrzeba urozmaicenia swojego życia seksualnego jest naturalną sprawą. Ponadto nie ma przed kim się krępować. Sprzedawcy w sexshopach nie robią sensacji z tego, że przychodzą do nich klienci, a wręcz potrafią profesjonalnie doradzić w kwestii wyboru. Poza tym asortyment w sklepie erotycznym to nie tylko gadżety i zabawki erotyczne. To również feromony, kosmetyki, filmy erotyczne, jak również bielizna.

Dlatego w celu oswojenia się z zakupami w sklepie z erotyką warto na początku zapytać o te przedmioty, wokół których nie narosło aż tyle mitów. Może to być pytanie o koronkowe body, o pończochy lub o jakiś element stroju na bal karnawałowy. Zazwyczaj po pierwszych zdaniach konwersacji z profesjonalną obsługą zażenowanie mija.

Pewnym ułatwieniem jest korzystanie z internetowych sklepów. W takim przypadku klienci nie odczuwają żadnego dyskomfortu z powodu zamawianego towaru, a jedyne ich obawy dotyczą rodzaju dyskretnego opakowania.

Poprzedni artykułSalon w stylu skandynawskim. Jak urządzić?
Następny artykułKotły na gaz. Ile można otrzymać dofinansowania?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj