Dobre funkcjonowanie firmy opiera się nie tylko na doświadczeniu i umiejętnościach pracowników, gdyż zależne jest również od kilku innych, ważnych czynników. Bardzo istotną kwestią, gwarantującą nie tylko prawidłową organizację, ale również należyte bezpieczeństwo wszelkich danych jest stabilne zaplecze informatyczne. Pomaga w sprawnym i efektywnym kierowaniu firmą, zapewniając jej dużo lepszą wydajność. By znaleźć model, który jak najlepiej sprawdzi się w przypadku naszej działalności, musimy zdecydować się którą obudowę wybrać – serwer Tower czy serwer Rack.

Serwer Tower dla małych firm?

Dokonując wyboru serwera, który najlepiej sprawdzi się w naszej firmie, powinniśmy kierować się przede wszystkim predyspozycjami firmy oraz jej planami rozwojowymi. Od tego bowiem zależą główne cechy, jakimi powinien charakteryzować się dany model serwera. Pod uwagę brane są możliwe wydajności obliczeniowe, przepustowość czy choćby możliwość zainstalowania większej ilości dysków. Bardzo ważny jest również wybór obudowy. Serwer Tower, wyglądem przypominjący komputer stacjonarny PC, przeznaczony został głównie do zastosowania w mniejszych firmach lub też samodzielnych oddziałach przedsiębiorstw. Charakteryzuje się dużą wydajnością, dzięki czemu pozwala na lepszą, dużo bardziej efektywną pracę.

Poznaj nowoczesny i wydajny Dell T640

Urządzeniem, które doskonale sprawdzi się na użytek małych oraz średnich firm, które potrzebują, by wydajnie pracować z danymi jest serwer Dell T640. Wyposażony został w dwa procesory Intel Xeon Scalable Processors, dzięki czemu możliwe jest zainstalowanie aż 3 TB pamięci podręcznej cache. Kolejną jego zaletą jest aż osiem wyjątkowo szybkich dysków PCIe NVMe, które pozwalają również na przechowywanie ogromnych ilości danych. Serwer Dell T640 jest doskonałym zastosowaniem dla firm notujących dynamiczny rozwój – zapewniają wyjątkowo wydajną i efektywną pracę.

Premium serwer dla Twojego przedsiębiorstwa

Kierując się istotnymi przy wyborze cechami, jakie powinien mieć odpowiedni dla naszej firmy serwer, uwagę powinniśmy zwrócić także na typ jego obudowy. Premium serwer możemy wybrać w wydaniu Tower oraz Rack. Tak jak w przypadku tego pierwszego, który doskonale sprawdzi się w małych firmach, tak serwer w obudowie Rack będzie świetnym rozwiązaniem dla dużych serwerowni większych firm. Obudowa została przystosowana do montażu w szafach serwerowych, a jej dodatkową zaletą jest możliwość rozbudowy o kolejne nośniki.

Poprzedni artykułOffice 2021 – uniwersalny zbiór aplikacji biznesowych
Następny artykułRodzaje zaworów i ich zastosowanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj