Samsung Q9F, czyli niezrównane wrażenia wizualne

Ponad miliard odcieni barw w każdej chwili, w każdym świetle.

Duże ekrany, piękne kolory, świetny kontrast i zastosowane po raz pierwszy w branży rozwiązania technologiczne – to elementy wspólne dla telewizorów QLED TV na 2018 rok. Na czele tej serii jest Q9F, czyli najbardziej zaawansowany reprezentant tej rodziny. Dostępny w trzech rozmiarach telewizor – 55, 65 i 75 cali – pozwoli na nowo odkryć radość z oglądania.

Samsung QLED Q9F to telewizor z płaskim ekranem, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów – zarówno w zakresie jakości obrazu, łatwości obsługi, jak i designu.

Świetna jakość w każdych warunkach

Ten nowy flagowiec został wyposażony w bezpośrednie  podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem, co oznacza jeszcze lepszy kontrast i czernie oraz doskonałą jakość obrazu bez względu na oświetlenie. Nowa technologia antyrefleksyjna Ultra Black Elite sprawia, że czernie na ekranie są idealne. Eliminuje też odbicia, dzięki czemu obrazy pozostają ostre i żywe bez względu na kąt oglądania. Jej zastosowanie gwarantuje najwyższy współczynnik kontrastu wśród telewizorów  QLED.  Jeśli dodamy do tego technologię HDR 2000 oraz Quantum Dot, która odpowiada m.in. za możliwość odwzorowania ponad miliarda odcieni barw z ich pełnym natężeniem, zyskamy rzeczywisty i szczegółowy obraz.

Oglądać filmy, a nie telewizor

Zgodnie z założeniem, które legło u podstaw nowej serii QLED TV, projektanci skupili się na wyeliminowaniu elementów, odciągających uwagę podczas oglądania. Tak powstał One Invisible Connection, czyli jeden praktycznie niewidoczny przewód, który zastępuje wszystkie inne, w tym zasilający – koniec z plączącymi się wokół ekranu kablami. Jeśli dodamy do tego nowy moduł One Connect, do którego podłączymy wszystkie dodatkowe urządzenia (konsola, soundbar, Blu-ray), w domowej przestrzeni wreszcie zapanuje ład i porządek.

W ramach koncepcji pozbywania się zbędnych elementów Samsung wyeliminował problem czarnej „plamy” na ścianie, który do tej pory stanowił wyzwanie tym większe, im większy był ekran. Ambient Mode* odwraca ten trend: im większa przekątna, tym bardziej spektakularne efekty. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcia otoczenia telewizora i przesłać je do QLED TV. Gdy wyłączymy telewizor, na jego ekranie zobaczymy – w prawie niewidocznych ramkach – to co, znajduje się za nim. Tym samym ekran wtopi się w otoczenie. W ramach tej funkcjonalności nasz telewizor może także stać się nośnikiem aktualnych wiadomości, informacji o korkach drogowych czy o pogodzie. Na ekranie możemy też wyświetlić nasze własne zdjęcia.

Bezramkowa konstrukcja i płaski ekran modelu QLED Q9F sprawią, że telewizor będzie znakomicie prezentować się niezależnie od wybranej opcji montażu. W zestawie z telewizorem znajdziemy elegancką i minimalistyczną podstawę. Możemy też zainstalować go na nowoczesnych stojakach Tower i Studio, które są dostępne jako oddzielne akcesoria. Wśród dodatkowych opcji do wyboru jest także wieszak No-Gap, który pozwoli powiesić ekran płasko przy samej ścianie.

Smart TV, czyli nowoczesne centrum sterowania

Smart TV w wydaniu firmy Samsung to łatwa, intuicyjna obsługa, ale także szereg dodatkowych rozwiązań, które sprawiają, że codzienne korzystanie z telewizora jest przyjemniejsze. W tym roku telewizor Smart TV wejdzie w nową rolę – stanie się swoistym centrum dowodzenia dla domowego ekosystemu urządzeń. Pranie w trakcie? Teraz nie trzeba przerywać oglądania ulubionego serialu, aby sprawdzić czy cykl już się zakończył. Dzięki funkcji powiadomień w rogu ekranu zobaczymy krótki komunikat**.

W ręce widzów trafia też nowa aplikacja SmartThings, która w myśl koncepcji IoT (Internet of Things) będzie swoistym łącznikiem między domowymi urządzeniami.  Jedną z jej funkcji jest także ułatwienie połączenia telewizora ze smartfonem i przyśpieszenie pierwszej, jednorazowej konfiguracji. Raz połączone urządzenia będą płynnie współpracować.

Smart Pack 2018 w tandemie z telewizorem 

Smart TV to także dostęp do wysokiej jakości treści. Telewizor QLED 65Q9F 2018 – podobnie jak inne modele telewizorów Samsung z tego roku o przekątnej minimum 65 cali – objęty jest promocją Smart Pack 2018. Dzięki niej widzowie na start będą mogli zyskać bezpłatny dostęp do 4 z 7 popularnych serwisów VoD. Wśród nich znajdują się HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy). Szczegółowe informacje na temat promocji dostępne są na stronie www.smartpack2018.samsung.pl

*Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w Trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.

** Działanie funkcji powiadomień dotyczy jedynie wybranych modeli urządzeń i wymaga zainstalowania na aplikacji SmartThings.

O firmie SAMSUNG

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED.
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Poprzedni artykułNowa, innowacyjna odsłona energetycznych targów EXPOPOWER
Następny artykułAtrakcyjna promocja: Galaxy S7 dostępny za 1600 PLN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj