Szeroki wybór rowerów sprawia, że współcześni cykliści mogą dopasować rodzaj, markę i model, dokładnie do swoich oczekiwań. Mimo wieloletniego rozkwitu motoryzacji, rowery nadal są widocznym środkiem transportu na polskich drogach. Rowery górskie, rowery fitness, rowery szosowe, rowery Specialized, Fuji, itd. To sprawia, że w zależności od oczekiwań i zasobności portfela, można kupić rower “skrojony” pod kupca.

Rowery fitness – ciekawe rozwiązanie do miasta

Rowery dzięki modzie na ekologię i rozbudowie ścieżek rowerowych w wielu miastach, stały się nieodzownym elementem miejskiej architektury. Jednakże, aby wygodnie i sprawnie przemieszczać się po mieście, warto wybrać rower, który będzie do tego jak najlepiej przystosowany.

Ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać rowery fitness. Ich konstrukcja w połączeniu z odpowiednimi materiałami (jak np. rowery Specialized), pozwala na posiadanie lekkiego roweru, który w połączeniu z odpowiednimi oponami, będzie świetnym rowerem do miasta. Jazda ciężkim rowerem na terenowych oponach nie jest komfortowa, gdy rowerzysta porusza się po ścieżkach rowerowych lub jezdni. Wynika to z oporu toczenia kół i masy własnej roweru. Lżejsze rowery spisują się w tej roli lepiej.

Lepiej kupić droższy czy tańszy rower?

Tutaj zdania mogą być podzielone. Ludzie stawiający na jakość, zapewne wybiorą takie jednoślady jak np. rowery Specialized, w przypadku których cena jest jak najbardziej zasadna, ze względu na jakość produktu. Z kolei inni stwierdzą, że rower to rower i nie ma co przepłacać “za znaczek”.

Należy jednak mieć na uwadze, że jak z większością rzeczy, cena wynika m.in. z jakości wyrobu. Jeżeli rower wyposażony jest w wysokiej jakości hamulce, przerzutki, itp., to wiadomym jest, że cena takiego roweru nie będzie niska. Wystarczy spojrzeć na specyfikację, jaką mają np. rowery Specialized (można znaleźć na stronie sklepu rowerowego metrobikes.pl), by zrozumieć, że cena jest adekwatna do jakości wyrobu.

Rowery fitness przeważnie nie należą do najtańszych rowerów, dlatego trzeba się liczyć, że nawet za tańszy egzemplarz, trzeba będzie zapłacić odpowiednią sumę pieniędzy.

Jeżeli kupującemu zależy na komforcie i wysokiej jakości wykonania roweru, powinien sięgnąć nieco głębiej do swojej kieszeni. Takie jednoślady jak wspomniane rowery Specialized, odwdzięczą się kupującemu radością z jazdy, a precyzja wykonania będzie cieszyć również oko.

Z kolei jeżeli budżet jest nieco okrojony, warto poszukać informacji o nieco tańszych rowerach fitness i wybrać odpowiadający aktualnym potrzebom.

Poprzedni artykułJakie są zalety worków do pakowania próżniowego?
Następny artykułJakie części samochodowe są najważniejsze? Poznaj potrzeby swojego samochodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj