Rolety krajowe czy zagraniczne? Jakiego producenta rolet wybrać?

Kupując rolety wewnętrzne zazwyczaj kierujemy się ich wyglądem, łatwością montażu oraz niską ceną. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym aspekcie: sprawdzeniu, kto nasze rolety wyprodukował oraz czy spełniają one normy UE. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek związanych z użytkowaniem słabych jakościowo, a czasem wręcz niebezpiecznych rolet.

Patriotyzm w wydaniu konsumenckim

Polacy coraz chętniej kupują produkty, które w całości pochodzą z rodzimego kraju: począwszy od wykorzystania materiałów, poprzez stworzenie komponentów, na montażu kończąc. Zagraniczna metka nie kusi nas już tak bardzo jak kilkanaście lat temu, aczkolwiek sentyment do rodzimych wyrobów zwykle zestawiamy z kosztem, który będziemy musieli ponieść. Najlepiej więc sprzedają się polskie produkty w atrakcyjnych cenach. Polskie firmy dynamicznie się rozwijają, szukając najbardziej optymalnych rozwiązań. Dzięki temu często udaje się im rywalizować cenowo nawet z towarami z Chin, przy zachowaniu dużo wyższej jakości wykonania potwierdzonej certyfikatami!

Czym charakteryzuje się solidny producent rolet?

Na rynku działa wiele firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych – którym warto zaufać? Przede wszystkim należy zorientować się, czy oglądany przez nas towar został wyprodukowany w Polsce czy też pochodzi z importu – taka informacja powinna być umieszczona w widocznym miejscu. Zatajenie tej wiedzy przez producenta powinno nas zaalarmować. Zawsze bierzmy pod uwagę fakt, czy rolety posiadają wszystkie wymagane atesty. Jeśli mamy taką możliwość, zdecydujmy się na całkowicie rodzimą produkcję.

Nadal zastanawiasz się, jakie rolety wybrać?

Jeżeli już zdecydowałeś, że kupisz rolety wyprodukowane w Polsce, przyjrzyj się bliżej wybranym firmom. Sprawdź opinie na temat każdego producenta rolet w internecie, zapytaj znajomych, którzy niedawno odświeżali wystrój swoich okien, gdzie dokonali zakupu.

Warto również sprawdzić konkretne modele rolet. Wybierz te, które są najłatwiejsze w obsłudze, dzięki zastosowaniu napięcia bocznego (żyłek prowadzących) i napinacza łańcuszka. Zwróć uwagę, czy tkanina rolety została zabezpieczona impregnatem nadającym materiałowi sztywność i ograniczającym występowanie zagnieceń i fałdowań.

Istotną kwestią jest również użycie przez producenta odpowiednich barwników do tkanin, co zagwarantuje zachowanie pięknego koloru przez długie lata. Powyższych informacji powinien udzielić Ci sprzedawca w sklepie internetowym lub stacjonarnym, dlatego nie bój się wypytywać o najdrobniejsze szczegóły. Nagrodą będą funkcjonalne, estetyczne – i co najważniejsze – bezpieczne rolety, które odmienią Twój dom.

Fotografia: Fotolia

Poprzedni artykułJaki telewizor kupić? Radzimy, z czego korzystać, szukając odpowiedzi
Następny artykułNa co zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj