Kamery samochodowe - Wideorejestratory samochodowe

Dzisiejszy wpis postanowiliśmy w pełni poświęcić kamerom samochodowym i nie tylko, by przybliżyć Ci ich rodzaje, a także poszczególne właściwości. Ich zastosowanie może być bardzo szerokie, a przede wszystkim pomocne w czasie jazdy. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, by podczas szukania i ostatecznego zakupu wideorejestratorów móc świadomie zdecydować o jego typie. Poznaj wszystkie ich zalety, a gwarantujemy, że w najbliższej przyszłości zdecydujesz się już na swoją pierwszą kamerę, która z naszymi poradami powinna posłużyć Ci przez długi czas.

Kamery samochodowe

Zaczniemy od najpowszechniejszych, które przydadzą się dosłownie każdemu. Chodzi o proste wideorejestratory, które montowane są w przedniej części samochodu wewnątrz, by móc nagrywać całą przebytą przez Ciebie trasę. Można znaleźć je zarówno w wersji wolnostojącej, jak i wbudowanej w lusterko wsteczne, co jest równie wygodne podczas jazdy. Najprostsze modele mają za zadanie jedynie nagrywać, monitorować, a następnie zapisywać przemierzony dystans na karcie pamięci, która powinna być dość pojemna, a sama kamera samochodowa powinna być wyposażona w opcję nagrywania w pętli, co umożliwi nadpisywanie starszych materiałów filmowych.

Równie istotna jest jakość nagrywania, rodzaj obiektywu czy wielkość pikseli w aparacie, dzięki czemu oglądany później obraz jest wyraźny i ostry, a wyciągnąć z niego można każdy najmniejszy szczegół. Zadaniem takiej kamery samochodowej jest rejestrowanie ewentualnych zdarzeń na drodze, których możesz stać się uczestnikiem. Właśnie dlatego lepiej jest się zabezpieczyć i w razie czego móc skorzystać z odtworzenia wideo, które jasno wskaże osobę odpowiedzialną za całe zajście, a Ty tym samym będziesz mógł udowodnić swoją niewinność.

Jednak obecnie producenci kamer samochodowych zadbali również o wiele innych ciekawych aspektów zastosowania tego sprzętu, ponieważ nowsze modele zostały wyposażone w różne dodatkowe funkcje. Przykładem mogą być wideorejestratory z nawigacją, dzięki czemu mogą monitorować drogę, a tym samym doprowadzić Cię do celu. Również kamery z pomiarem prędkości okazują się bardzo przydatne, a zwłaszcza osobom, które dużo podróżują samochodem. Wówczas mogą kontrolować trasy, które przemierzają, by ewentualnie przygotować się na pokonywanie następnych i jeszcze dłuższych.

Kamery sportowe

Następnie mamy do czynienia z rejestratorami jazdy dla sportowców, których najczęściej używają rowerzyści czy motocykliści, gdyż z łatwością mogą zamontować je na swoich kasku dzięki specjalnym uchwytom. Z drugiej strony także osoby lubiące długie i górskie wyprawy mogą zaopatrzyć się w jedną z lepszych kamer sportowych, by bez problemu nagrywać każdy odcinek przebytej trasy. Zastosowanie może być naprawdę różnorodne, ponieważ jedni będą użytkować je wyłącznie w celach rekreacyjnych i dla własnej przyjemności czy zapamiętania tych pięknych momentów, a pozostali będą chcieli monitorować swoje postępy podczas treningów, gdzie dzięki czujnikowi wstrząsów obraz będzie odpowiednio ustabilizowany, a podczas oglądania nie nastąpią żadne komplikacje.

Kamery cofania

Ostatnim typem wideorejestratorów, o których będziemy wspominać w dzisiejszym artykule są właśnie kamery cofania, które służą głównie parkowaniu. W zasadzie można zakupić je osobno, lecz polecamy zakup zestawu wraz z przednią kamerką samochodową oraz wyświetlaczem, dzięki czemu cofając, będziesz w stanie dostrzec wszystko, co znajduje się za Twoim samochodem. Oczywiście nie należy rezygnować z lusterek bocznych i wstecznego, aczkolwiek kamera cofania może stanowić dodatkowe udogodnienie zamiast czujników parkowania wbudowanych w system auta. Co więcej, kamera cofania wyposażona jest w diody LED, gdzie ich ilość wiąże się z lepszą widocznością również w ciemnościach, a zatem jak widać każdy może znaleźć coś dla siebie i kupić swoją wymarzoną i skuteczną kamerę.

Poprzedni artykułJak dbać o nasz ekspres do kawy?
Następny artykułGaraż na każdą kieszeń. Jaki wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj