Podczas transportu oraz magazynowania towar należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Robi się to m.in. przy pomocy skrzynek plastikowych, z tworzyw sztucznych. Wśród nich znajdują się pojemniki VDA – czym się charakteryzują? Kiedy warto zdecydować się na taki pojemnik magazynowy? Przygotowaliśmy kilka wskazówek dla przedsiębiorców działających w branży logistycznej.

Pojemniki VDA – transport i magazynowanie

Pojemniki VDA opisuje ich producent (Bekuplast), dzięki czemu można się dowiedzieć, że VDA tak naprawdę oznacza standard stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego — Verband der Automobilindustrie. Dzięki nim możliwe jest usprawnienie procesów logistycznych w przedsiębiorstwie, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej. Są produkowane zgodnie z rygorystycznymi normami, cechują się dużą wytrzymałością, trwałością. Co istotne, dzięki zastosowaniu ukośnych wzmocnień są też stabilne, a do tego łatwe w czyszczeniu. Wyróżnia się także kilka ich rodzajów, które trzeba dopasować do potrzeb produkcji/magazynowania.

Pojemniki magazynowe w przemyśle motoryzacyjnym

Pojemniki VDA w przemyśle magazynowym mają za zadanie optymalizować łańcuch logistyczny między producentem pojazdów a dostawcami. Przy czym warto pamiętać, że oprócz tego, mogą być także stosowane w innych sektorach przemysłu.

Najczęściej stosowane są skrzynki plastikowe VDA-KLT, które posiadają znormalizowane wymiary dna. Służą przede wszystkim do transportu oraz magazynowania małych części.

Jak już pisaliśmy, są trwałe, odporne na promieniowanie UV, łatwe w czyszczeniu. Posiadają ergonomiczne uchwyty na ręce, dzięki czemu ich przenoszenie staje się łatwiejsze.

Wyróżnia się dwa główne typy tych pojemników: VDA-R-KLT oraz VDA-RL-KLT. Czym się różnią? Skrzynki VDA-R-KLT posiadają dno ze stopkami, co sprawia, że można je układać w stos, zapewniają stabilną podstawę. Natomiast pojemniki VDA-RL-KLT wyróżniają się gładkim dnem z otworami odpływowymi.

Oprócz tego dostępne są też pojemniki VDA ESD.

Skrzynki plastikowe VDA ESD

Producenci pojemników z tworzyw sztucznych do celów transportowych i magazynowych oferują także skrzynki ESD-VDA-R-KLT. Różnią się tym, że do ich produkcji wykorzystano antystatyczne materiały. W praktyce oznacza to, że umożliwiają bezpieczne przechowywanie elementów elektronicznych. Chronią je nie tylko przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, ale też przed wyładowaniami elektrycznymi.

Pojemniki przemysłowe do systemów automatycznej obsługi

Wszystkie wyżej wymienione pojemniki przemysłowe posiadają znormalizowane wymiary. Co to oznacza? Że są dostosowane do palet o wymiarze europejskim lub przemysłowym. Ponadto mogą być stosowane w zakładach, magazynach wykorzystujących zautomatyzowane procesy produkcyjne oraz systemy automatycznej obsługi. To wszystko usprawnia zarządzanie nimi.

Warto też wiedzieć, że do pojemników oferowane są pokrywy: VDA-R-KLT, VDA-RL-KLT i ESD-VDA-R-KLT. Dzięki temu mogą zapewnić najwyższą ochronę ładunku przed zabrudzeniem oraz uszkodzeniem. Ponadto ułatwiają układanie skrzynek z tworzyw sztucznych w stos.

Poprzedni artykułWaga również może być wygodnym narzędziem
Następny artykułDobór węży w zależności od odporności chemicznej

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj